وبلاگ خوب و مفيد
رای بسیاری از کاربران مواقعی پیش می‌آید که نیاز به این است که سیستم بدون حضور کاربر، پس از مدت زمان معین یا ‌انجام یک فعالیت خاص، خودکار خاموش یا Shut Down شود. هرچند نرم‌افزارهایی برای این منظور وجود دارد، ‌قصد ما این است که با دست خالی این کار را انجام دهیم!به گزارش «تابناک»، قطعا برای شما نیز پیش آمده که نیاز به دانلود یک فایل حجیم دارید، ولی بنا به هر دلیل، نمی‌توانید تا پایان منتظر بمانید و سپس ‌‌سیستم را خاموش کنید. در نتیجه شاید مجبور به آن شده‌اید که فعالیت مربوطه را هنگامی انجام دهید که‌ بتوانید تا پایان کار‌، پای سیستم بمانید.

یک راه اساسی برای حل این معضل این است که سیستم را برای یک Shut Down خودکار زمان‌بندی کنید تا سر یک زمان معین خاموش شود.

اکنون در بازار برنامه‌های چندی برای این منظور وجود دارد؛ اما ما در اینجا تلاش داریم شما را با یک ابزار قدرتمند در دل خود ویندوز ـ که احتمالا بسیاری از کاربران تا کنون حتی با آن برخوردی نداشته‌اند ـ آشنا سازیم که نه تنها در این مورد که ‌بسیاری از موارد دیگر ‌‌می‌توانید از آن بهره گیرید.

چگونه سیستم را در زمان معین به شکل خودکار Shut Down کنیم؟

استفاده از Task Scheduler ویندوز برای یک Shut Down خودکار

ابزار Task Scheduler یکی از ابزارهای قدرتمند و کاربردی در ویندوز است که متأسفانه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم بهمن ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

همه آنچه که باید در مورد فایل‌های Zip یا آرشیو بدانید
در حالی که بسیاری از ما فایلهای آرشیو یا ZIP را تنها با یک کارکرد میشناسیم، اما واقعیت این است که این فایلها میتوانند برای مقاصد و کارهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. آرشیو کردن و فشرده کردن، رمز گذاری، چند تکه کردن فایلهای بزرگ و بسیاری دیگر از موارد همه قابلیت هایی هستند که وقتی در مورد فایلهای زیب با آنها آشنا باشید، احترام بیشتری برای ZIP ها قائل خواهید بود!

در حالی که بسیاری از ما فایلهای آرشیو یا ZIP را تنها با یک کارکرد میشناسیم، اما واقعیت این است که این فایلها میتوانند برای مقاصد و کارهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. آرشیو کردن و فشرده کردن، رمز گذاری، چند تکه کردن فایلهای بزرگ و بسیاری دیگر از موارد همه قابلیت هایی هستند که وقتی در مورد فایلهای زیب با آنها آشنا باشید، احترام بیشتری برای ZIP ها قائل خواهید بود!

به گزارش «تابناک» بدون شک همه کاربران با فایلهای فشرده و آرشیو یا همان Zip آشنا هستند و از ابتدایی ترین قابلیت آنها با خبر. اما فایلهای فشرده از قابلیت هایی برخوردارند که این روزها بسیاری از کاربران حرفه ای از آنها سود میبرند. قابلیت هایی که در این فایلهای به ظاهر ساده وجود دارد، گاهی منجر به نجات داده ها و اطلاعات حساس شما میشود:

همه آنچه که باید در مورد فایلهای Zip یا آرشیو بدانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

نصب سیستم عامل ویندوز از طریق USB یا حافظه جانبی، مزایای بسیاری نسبت به نصب از روی دیسک فشرده دارد که برای بسیاری از کاربران به ویژه آن دسته که از درایو اپتیکال محروم هستند، یک ضرورت محسوب میشود. سرعت بالا و اطمینان از کامل بودن فرایند نصب سیستم عامل از مزایای این روش است. اما برای نصب ویندوز از روی USB چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

به گزارش «تابناک» شاید بسیاری از کاربران تجربه نصب ویندوز از روی حافظه جانبی را نداشته باشند. اما مزایای این روش برای نصب سیستم عامل از جمله سرعت بالا، اطمینان از کامل شدن فرایند نصب – پرهیز از مشکلات CD – و همچنین قابلیت جابجایی USB فلش که به معنای یک ویندوز همیشه همراه است، شاید منجر به آن شود که نصب ویندوز از روی CD برای همیشه به فراموشی سپرده شود!

از سوی دیگر در حال حاضر با گسترده تر شدن حضور لپ تاپ هایی که به دلیل کم کردن وزن، از درایو اپتیکال محروم هستند، گزینه دیگری پیش پای کاربران برای نصب سیستم عامل، جز از راه استفاده از USB باقی نمی گذارد:

چگونه ویندوز را از روی USB فلش نصب کنیم؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم دی ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

وقتي سيستم روشن شد با زدن دكمه DELETE 

وارد محیط setup شوید. بعد بدنبال گزینهPower Management Setup بگردید.

حالا گزینه PWron/Resume by alarm را پیدا کنید.

گزینه فوق را از حالت غیر فعال به فعال تغییر دهید.

حالا گزینه date alarm در زیر فعال شده و می توانید تاریخ خود را ثبت کنید.

زمان را می توانید با گزینه Time alarm ثبت نمایید.

با فشردن کلید F10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات کامپیوتر خود را خاموش کنید و فقط سیم برق کامپیوتر به پریز باشد حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما کامپیوتر بصورت اتوماتیک روشن می شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم مهر ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

يکی از مواردی که در خرید یک کارت گرافیکی مهم می باشد پسوند آن کارت است چرا که یک کارت گرافیکی ممکن است دارای چندین پسوند باشد . آیا فکر می کنید که این پسوند ها فقط برای تبلیغ کارت می باشد ؟ خیر. دو شرکت بزرگ تولید کننده کارت های گرافیکی برای کارت های خود پسوند هایی را در در نظر گرفته اند که هر پسوند نشانه قابلیت و یا ضعف آن کارت می باشد. امروز می خواهم در مورد چند پسوند مهم کارت های گرافیکی  این دو شرکت صحبت کنم و فرق آنها را بیان کنم .

پسوندها در کارت های گرافیکی شرکت.....................


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

در اینجا می خواهم برای شما عزیزان یک ترفند ویندوز را آموزش بدهم.

پس با هم هماهنگ می شویم و به سوی یادگیری آن می شتابیم.

در این ترفند می خواهیم یک فولدر را بی نام کنیم و آیکون آن را طوری قرار دهیم که اثری از آن به چشم نیاید.

درست حدس زدید این یک جور مخفی کردن فولدر است که فولدر در جای خود است ولی از آن اثری دیده نمیشود.

برای یادگیری بیشتر بر روی ادامه ی مطلب کلیک بنمایید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

امروزه نرم افزارهای Portable یا به اصطلاح پرتابل (قابل حمل) به دلیل مزیت‌های خاصی که دارند از طرفداران زیادی برخوردارند. این گونه نرم افزارها نسخه‌های بدون نیاز به نصب برنامه‌های معمولی هستند که دارای کاربردهای گوناگونی می‌باشند. در سیستم‌هایی که محدود شده‌اند و امکان نصب برنامه وجود ندارد با استفاده از نسخه‌های پرتابل برنامه‌‌ها امکان اجرای آنها بدون نیاز به نصب وجود دارد. همچنین نرم افزارهای پرتابل را می‌توان در فلش دیسک ذخیره کرد تا در هر زمانی امکان اجرای مستقیم برنامه‌ها بدون نصب آنها فراهم باشد. برای دستیابی به نسخه‌های پرتابل برنامه‌ها راه‌های گوناگونی وجود دارد. می‌توان آنها را مستقیماً از اینترنت دانلود کرد. یا اینکه با استفاده از نرم افزارهای جانبی نظیر Thinstall به قابل حمل سازی برنامه‌ها پرداخت. اما در این ترفند قصد داریم به نحوه پرتابل کردن نرم افزارها با استفاده از نرم افزار معروف Win RAR بپردازیم. Win RAR را اکثر کاربران به عنوان یک نرم افزار فشرده ساز می‌شناسند اما با استفاده از این ترفند از آن می‌توان برای پرتابل کردن نرم افزارها نیز استفاده کرد.

  ابتدا پیش از هر کاری به این نکته.........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم مرداد ۱۳۹۲ساعت   توسط سيد  | 

ترفند ساده فعال سازی دکمه Numlock هنگام بالا آمدن ویندوز

خیلی وقت ها شده که می خواهید وقتی ویندوز بالا می آید کلید Numlock به صورت خودکار روشن باشد و دیگر نیاز به فعال سازی آن نباشد.
امروز می خواهیم یک ترفند ساده رجیستری به شما نشان دهیم که با آن دکمه Numlock پس از بالا آمدن ویندوز همواره روشن باشد.

 

 

1. ابتدا بر روی گزینه Start کلیک کنید و سپس Run را اجرا نمایید:

 

2. سپس عبارت Regedt32.exe را در بخش run وارد نمایید و کلید enter را فشار دهید تا بخش رجیستری باز شود.

 

3. در بخش ادیتور رجیستری به شاخه ی KEY_USERS\.Default\Control Panel\Keyboard بروید. حال در سمت راست بر روی متن InitialKeyboardIndicators دابل کلیک کنید تا پنجره جدید باز شود.

 

4. در آخر عدد 2 را وارد نمایید و OK را انتخاب نمایید. از این پس همواره گزینه Numlock فعال خواهد بود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۱ساعت   توسط سيد  | 

همانطور كه در تصوير ملاحظه مي‌كنيد، اين يك هارد كامپيوتر با فضاي ذخيره 5 مگابايت مربوط به سال 1956 ميلادي (55 سال پيش) هست كه با پيشرفت‌هاي روزافزون اخير، اصلا با هاردهاي 500 گيگابايتي كه در حال حاضر رايج است قابل مقايسه نيست.
اما آنچه مهم است اطلاعاتي است كه بر روي هارد كامپيوترهايتان داريد و اين موضوع بهانه‌اي شد تا در مورد حفظ اين اطلاعات توصيه‌هايي را مطرح كنيم.
چنانچه اطلاعات و مطالب مهمي در حافظه كامپيوتر خود ذخيره كرده ايد و قصد داريد از اين اطلاعات مهم، پشتيبان تهيه كنيد و يا حافظه سيستم شما نسبتا پر شده است، زمان آن رسيده كه يك هارد اكسترنال تهيه كنيد و اطلاعات كامپيوتر خود را به صورت دسته بندي شده در فصاي اين هارد ذخيره كنيد.
در ادامه اطلاعات لازم براي خريد هارد اكسترنال را در اختيار شما قرار خواهيم داد:
* چرا به حافظه اكسترنال نياز داريد؟
اطلاعات مهم در كامپيوتر شما ممكن است از دست بروند. بنابراين اگر اين اطلاعات براي شما با اهميت هستند و تنها يك نسخه از آنها را در حافظه كامپيوتر خود ذخيره كرده ايد، به شما توصيه مي‌كنيم يك نسخه پشتيبان از اين اطلاعات روي يك هارد اكسترنال تهيه كنيد. علاوه بر اين اگر سيستم شما پر از اطلاعات، عكس‌ها و آهنگ‌هايي است كه قصد نداريد آنها را پاك كنيد، بهتر است به فكر تهيه يك هارد اكسترنال باشيد تا بتوانيد به همه اين اطلاعات به صورت يكجا، دسترسي داشته باشيد.
* انواع حافظه خارجي
دو نوع درايو ذخيره سازي اطلاعات وجود دارد. اول .............
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

آشنائی با VoIP  ( بخش اول )
    ارتباطات يكی از نيازهای حياتی بشريت است و انسان همواره به دنبال ابداع فن آورهائی بوده است  كه بتواند با استفاده از آنان با ساير همنوعان خود ارتباط برقرار نمايد . در گذشته ای نه چندان دور كه انسان استفاده از اينترنت را تجربه نكرده بود ، ارتباطات محاوره ای صرفا" از طريق تلفن و به كمك خطوط PSTN ( برگرفته از  Public Switched Telephone Network ) ، انجام می گرديد . در سيستم فوق ، سيگنال های صوتی آنالوگ با استفاده از كابل های مسی حمل و  مبادله داده خصوصا" در مسافت های طولانی گرانقيمت و ارتباطات دوسويه ويديوئی رويائی بيش نبود ( در آن زمان صرفا" از تلويزيون استفاده می گرديد كه به عنوان يك رسانه دوسويه محسوب نمی گردد ).
در ساليان اخير ما شاهد اتفاقات جالبی بوده ايم كه هر يك به سهم خود تاثيری غيرقابل انكار در حيات بشريت داشته اند . ابداع كامپيوترهای شخصی ، فن آوری های جديد ارتباطی نظير تلفن های سلولی و نهايتا" اينترنت نمونه هائی در اين زمينه می باشند كه باعث شده................


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

آشنایی با سیستم های تصویری

اگر تلویزیون رنگی دارید حتما واژه هایی نظیر پال«PAL » سکام«SECA ME » و ان تی اس سی«NTSC» به چشمتان خورده است و با انتخاب آنها تغییراتی را در تصویر تلویزیون مشاهده کرده اید. این واژه ها نشان دهنده استاندارد پخش تصاویر ویدیویی هستند. هر کشور برای پخش تصاویر تلویزیونی یکی از این استانداردها را بر اساس معیارهای خود برگزیده و به کار گرفته است.  در زمان پهلوی و به انتخاب دولت آمریکا سیستم تصویری کشور ایران  SECAME تعیین شد. اما توجه شما را جلب می کنیم به بیان خصوصیات  سیستم های تصویری  جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان:

۱- سیستم PAL : گرافیک این سیستم ۳۵۲ در ۲۸۸ پیکسل می باشد و از طریق عبور ۲۵ تصویر ثابت در هر ثانیه ایجاد تصویر متحرک می کند. این سیستم از طریق تغییر موقعیت خطوط ایجاد تصویر رنگی می کند.

۲- سیستم SECAME : سیستم  SECAME نیز خصوصیات PAL را دارد فقط تفاوت آن در نحوه ایجاد رنگ است.تصویر در این سیستم به روش خطوط متقاطع تولید می شود.

۳- سیستم NTSC : گرافیک تصویر در این سیستم ۳۵۲ در ۲۴۰ پیکسل می باشد و از طریق عبور ۳۰ تصویر ثابت در هر ثانیه ایجاد تصویر متحرک می کند.

   همانطور که بیان شد سیستم تصاویر ویدیویی در ایران SECAME است ولی به دلیل اینکه سیستم PAL نیز با آن تطابق دارد می توان از لوازم با سیستم PAL نیز برای مشاهده آن استفاده کرد. میکسرها توجه داشته باشند که در حین نصب برنامه های میکس و مونتاژ فیلم حتما سیستم PAL را برای نمایش در ایران انتخاب نمایند. البته در برنامه پریمیر انتخاب سیستم در حین نصب صورت نمی گیرد و با هر بار اجرای این برنامه می توان سیستم مورد نظر را انتخاب نمود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم آذر ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

آشنایی با خطای سخت افزاری سیستم از طریق بوق آن

همانطور که ميدانيد يکي از اصلي ترين عمليات کامپيوتر در هنگام روشن شدن عمليات POST يا Power On Self Test ميباشد. که تمامي نرم افزارها و قطعات سخت افزاري لازم براي بوت سيستم را تست کرده و آماده به کار ميکند و در واقع کامپيوتر شما بعد از فشردن کليد Pwoer توسط شما، در ابتدا تمامي فرمانها را از بايوس کامپيوتر دريافت مي کند. از اينرو بايوس وظيفه دارد که مشکلات سخت افزاري را به شما گوشزد کند. همه بايوس ها در هنگام درست بوت شدن سيستم يک بوق کوتاه در شروع کارد ميزنند که اين بوق به معني درست و کامل کار کردن تمامي نرمافزارها و سخت افزارهاي اصلي سيستم است، اما گاهي نيز اتفاق مي افتد که يک يا چندي از برنامه ها يا قطعات معيوب شده يا به عللي از انجام وظيفه باز مي مانند، اينجاست که بايوس با تنها راه ارتباطي مستقيم با کاربر ( بوق ) شما را آگاه مي سازد. اما تا وقتي که از مفهوم بوقهاي بايوس اطلاع نداشته باشيد تشخيص اينکه کدام يک از قطعات وظيفه خود را به خوبي انجام نميدهد، تقريبا غير ممکن است. ورفع اشکال را با سختي و مشقت بسيار همراه ميکند. در ادامه بوقهاي اصلي دو شرکت بزرگ توليد کننده تراشه بايوس (AWARD و AMIBIOS) را شرح داده ايم.

كدهاي بوقي بايوس AWARD :

بايوس آوارد عمدتا به پيامهاي خطا براي آگاه کردن کاربران از وجود مسئله اتکا دارد، اما


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

 
دستورات و فرامین شبکه در ویندوز و لینوکس - قسمت اول
 

arp : بیشترین کاربرد این دستور برای چک کردن ارتباط اتر­نت و آدرس های آی پی کارت شبکه هاست .

 

[root@pu]# arp

217.219.30.50 ether 00:0C:30:82:15:EC C eth0

217.219.30.52 ether 00:0C:30:82:15:EC C eth0

217.219.30.1 ether 00:0C:30:82:15:EC C eth0

217.219.30.60 ether 00:0C:30:82:15:EC C eth0

217.219.30.57 ether 00:0C:30:82:15:EC C eth0

 


df : مخفف display filesystem  هست و لیستی از فضای اشغال شده و فضای آزاد برروی فایل سیستم های mount  شده را نشان می­ دهد. پرکاربرد ترین نوع این دستور df –h هست h  از اول کلمه human readable  گرفته شده و لیستی مرتب تر و به اصطلاح قابل خوندن تر ارائه میده.

 

[root@pu]# df

Filesystem 1K-blocks 

................
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

56 دلیل بر اینکه لینوکس از ویندوز بهتر است

خصوصیات هسته‌ی اصلی سیستم

۱- اون کار می‌کنه!
۲- لینوکس مشکل ویروس ندارد!! و این به دلیل نبود ویروس برای لینوکس نیست، بلکه به این دلیل است که لینوکس خیلی ایمن تر است، و خیلی کمتر از ویندوز مستعد ویروس است! حتی استیو بالمر هم نمی‌تونه ویندوز رو از ویروس‌ها رها کنه

۳- زندگی بدون جاسوس‌ها، و نه فقط جاسوسها که بدور از همه‌ی اون برنامه‌های که در پس زمینه اجرا می‌شن و یه کارایی با هم می‌کنن، و شما هم نمی‌تونین کاریشون بکنین!

۴- لینوکس نیازی به defrag کردن پارتیشن ها ندارد!!! فایل سیستم های لینوکس به نحوی......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

با بهره گیری از این ترفند جالب می توانید بدون نیاز به برنامه خاصی و تنها از طریق کیبورد کامپیوترتان، نشانگر موس موجود در صفحه مانیتور را جابجا نمایید و از طریق آن کلیه عملیات همانند کلیک و راست کلیک را انجام دهید.

این ترفند زمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که نتوانید به هر دلیلی از موس استفاده کنید. آن وقت است که کیبوردتان جور موس را می کشد!

بدین منظور:

کافی است دکمه های Shift و Alt را که در سمت چپ کیبورد قرار دارند را به همراه دکمه Num Lock بزنید و سپس در کادری که باز می شود بر روی OK کلیک کنید.

حال می توانید با استفاده از دکمه های 2 ،4 ،6 و 8 سمت راست کیبورد، موس را هدایت کنید و با Enter برنامه ها را باز نمایید و یا به داخل لینک ها بروید.

همچنین با استفاده از دکمه های 1 ،3 ،7 و 9 می توان اوریب حرکت کرد. با 0 درگ کرد (کشید)، با 5 می توان کلیک کرد و نهایتأ با / و * می توان 5 را در حالت کلیک چپ یا راست قرار داد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

CD، Plasma، CRT،TFT، Laser TV، Projection TV و یا OLED کدام تلویزیون را بخرید؟!

 

کلمات بالا (LCD، Plasma، CRT،TFT، Laser TV، Projection TV و یا OLED) را بارها بارها از زبان افرادی زیادی شنیده اید در این مقاله می خواهیم تکلیف این کلمات را برایتان روشن کنیم در صورتیکه که قصد دارید تلویزیون جدیدی بخرید پیشنهاد می شود این مقاله را بخوانید چون قرار است برای خرید آن پول زیادی بپردازند (اگر چه اخیراً خیلی ارزان شده! ) و دیگر اینکه امروزه تلویزیون با امکانات پیش روی ما مثل ماهواره، فیلم ها و دی وی دی های جدید با زیرنویس فارسی همزمان با کشور های بزرگ دنیا آن فقط با ۱۰۰۰ تومان قطعاً زمان زیادی پای آن خواهید نشست.

 

قبل از اینکه وارد بحث بشویم خیالتان را در مورد تلویزیون های OLED راحت کنم، تلویزیون های OLED یا Organic Light Emitting Display به تازگی توسط سامسونگ و سونی به بازار آمده و قیمت آن بالای ۴۰ میلیون تومان و تا ۱۰ سال دیگر هم برای مصارف عمومی و خانگی به صرفه نیست (البته خود این شرکت ها هم همین ادعا را دارند).

 

و وضعیّت Laser TV هم علی الرغم اعلام کیفیّت رنگ بالاتر و قیمت........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

۱۵ نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می‌شوید!

1- اول آدرس ایمیل www نمی‌گذارند.

2- اینترنت اون علامت e آبی رنگ نیست: اون e آبی رنگ علامت برنامه Internet Explorer، محصول شرکت Microsoft است. خود اینترنت یک شبکه است که برنامه یا آیکون خاصی ندارد.
Internet Explorer به شما کمک می‌کند از این شبکه برای دیدن سایت‌های مختلف استفاده کنید. درست مثل اینکه می‌توانید برنامه کانال‌های تلویزیون را با یک تلویزیون Panasonic یا با یک تلویزیون Sony یا با هر مارک دیگری ببینید…
برنامه‌های دیگری هم وجود دارند که کار آن e آبی را می‌کنند و حتی خیلی بهتر!
مثل Safari، Google Chrome، Opera یا Mozilla Firefox که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

3- چت همان یاهو مسنجر نیست: چت کردن لازم نیست حتمآ .............


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

پرفروش ترين كتاب در 4 سال اخير مناسب براي كساني كه تازه يك زندگي مشترك را شروع نموده اند

 كتاب مردان مريخي و زنان ونوسي

http://torbatjaam.com/dl/books/mardan-merikhi-zanan-venosi.pdf

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

شما ممکن است کار با کامپیوتر را از زمان سیستم عامل DOS شروع کرده باشید یا تازه واردهایی باشید که کامپیوتر را با ویندوز XP شناخته اید. در هر صورت همچنان چیزهای زیادی وجود دارند که بتوانید درباره سیستم عامل بیاموزید . بیست نکته ای که می خواهیم در این جا به آن اشاره کنیم از جمله همین کارهایی هستند که ممکن است شما بعضی از آن ها را بدانید و بعضی دیگر برایتان تازگی داشته باشد. اغلب این نکات را می توانید در ویندوز های ۹۸ ، Me ، ۲۰۰۰ یا XP به کار بگیرید. نکته دیگر آن است که صفحه کلید را از یاد نبرید. درست است که ویندوز همه چیز با منوها و ماوس و آیکون کار می کنند، اما ...
اگر ماوس از کار بیفتد چه کار می کنید؟ حداقل این است که برای رفع اشکال درایور ماوس باید از صفحه کلید استفاده کنید. پس صفحه کلید را فراموش نکنید.

۱) از ترکیب Alt+tab استفاده کنید
با کلیک کردن روی برنامه های موجود در نوار ابزار می توانید آن ها را فراخوانی کنید اما اگر آیکون برنامه ها کوچک باشند یا نام برنامه های فعال به طور کامل دیده نشوند،آن وقت استفاده از این روش کمی سخت می شود. به جای آن می توانید از ترکیب کلیدهای Alt+tab به طور متناوب امکان حرکت بین برنامه هایی که در taskbar دیده نمی شوند را هم در آنجا ملاحظه کنید.
۲) کلید ویندوز و کلید Application
اگر از صفحه کلید استفاده می کنید ولی کلید ویندوزو Application ( که به جای کلیک سمت راست ماوس کار می کند ) در آن وجود ندارد یا کار نمی کند، می توانید از ترکیب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت   توسط سيد  | 

شرکت بریتیش تله کام یا همان BT لیستی از احمقانه ترین سوالاتی را که کاربران کامپیوتری یا اینترنتی این شرکت ارتباطی از مشاوران آنها پرسیده‌اند منتشر کرد. به نوشته پایگاه اینترنتی روزنامه مترو برخی از این سوالات آنقدر خنده دار است که حتی خود سوال کنندگان پس از فهمیدن اشتباه خود به احمقانه بودن آن اعتراف کرده‌اند. لیست احمقانه ترین سوالات IT که از مشاوران شرکت BT انگلستان پرسیده شده به شرح زیر است:

....................

مرکز : چه برنامه آنتی ویروسی استفاده می کنید؟

مشتری : Netscape
مرکز : اون برنامه آنتی ویروس نیست.
مشتری : اوه، ببخشید... Internet Explorer

....................
مشتری : من یک مشکل بزرگ دارم. یکی از دوستام یک Screensaver روی کامپیوترم گذاشته، ولی هربار که ماوس رو حرکت میدم، غیب میشه!

....................

یک مشتری نمی‌تونه به اینترنت وصل بشه...
مرکز : شما مطمئنید رمز درست رو به کار بردید؟
مشتری : بله مطمئنم. من دیدم همکارم این کار رو کرد.
مرکز : میشه به من بگید رمز عبور چی بود؟
مشتری : پنج تا ستاره.

....................

مشتری : من توی پرینت گرفتن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

ترفندهای PES 2011 :

در این پست چندین ترفند جالب رو درمورد  بازی پی ای اس 2011 واستون گذاشتم که خوندنش خالی از لطف نیست.

1) نحوه ی زدن ضربه ی پنالتی در PES 2011 :
2) ایجاد دیواره دفاعی در هر نقطه از زمین :

3) پاس یک دو:

به ادامه مطلب بروید ...... نظر یادتون نره


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

Dell Inspiron 5010

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

در این مقاله سعی خواهیم کرد نگاه جامعی به لپ تاپ ساخت شرکت دل با نامDell inspiron 5010که از این پس آن را به اختصار ۵۰۱۰ معرفی خواهیم کرد ، خواهیم پرداخت .

لازم به ذکر است که این لپ تاپ برای افرادی که میخواهند جایگزینی برای رایانه های رومیزی خود داشته باشند بسیار مناسب است چرا که این لپ تاپ با بهره گیری از چند ویژگی که در ادامه یاد خواهیم کرد ، به گونه ای نیاز فردی را که میخواهد برای رایانه رومیزی اش جایگزینی پیدا کند بسیار مناسب میباشد.

۵۰۱۰ که  توانسته است ، مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کند و آن ها را به خود علاقه مند کند ، مشکلاتی نیز دارد البته هرچند  خوبی ها و کار آیی های آن از مشکلات آن بسیار زیاد است ولی با این حال ۵۰۱۰ باید قبول کند که مشکلاتی هم دارد که کمکاکان کاربرانش را ناراحت و گاها عصبانی و خشمگین میکند !

در این مقاله با ما همراه باشید تا   Dell inspiron 5010را به طور کامل مورد برسی قرار دهیم تا به نتیجه برسیم که این لپ تاپ برای کسی که که میخواهد جایگزینی مناسب در عین حال ارزان قیمت و قوی پیدا کند مناسب است یا خیر .

درباره ۵۰۱۰ بیش تر بدانید :

۵۰۱۰ لپ تاپی  که حدودا ۲ ماهی است که وارد بازا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  |  عکس  نحوه تشخیص اصل بودن ویندوز هفت

سلام بر شما بازدید کنندگان عزیز پیشاپیش روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی را به همه مسلمنان جهان تسلیت می گویم چند وقتی بود مطلبی به ذهنم نمی رسید که درخور ارائه باشد تا اینکه دیدم نسبت به ویندوز سون یا همان هفت کم لطفی کردم این شد که این پست را نوشتم.

دوستان عزیز ویندوز هفت که پس از ویندوز ویستا بر سر زبانها افتاد می خواست که شکست قبلی مایکروسافت را در ارائه ویندوز ویستا جبران کند و بتواند به طریقی سبب خدا حافظی کاربران با ویندوز xp شود که انصافا به نظر من موفق بود و توانست نظر کاربران را به خوبی جلب کند در همین حد اکتفا می کنم.

مایکروسافت در ۲۲ اکتبر نسخه نهایی ویندوز هفت را رسما منتشر کرد ولی این به این معنا نیست که مهندسان و برنامه نویسان مایکروسافت تا شب آخر مشغول کار باشند تاریخ اعلام شده برای فروش در سراسر جهان بود پس پروژه ویندوز ۷ هفته ها قبل به پایان رسیده بود شمان دوستان خودتان حساب کنید بسته بندی و ارسال این ویندوز به سراسر جهان چقدر وقت گیر است در ضمن برای اینکه کاربران بتوانند به راحتی با ویندوز هفت کار کنند نیاز دارند تا درایور های سخت افزاری لازم را داشته باشند پس مایکروسافت مدت ها قبل نسخه نهایی این ویندوز را که به RTM  معروف است رابرای ارائه درایورها و بهینه سازی سخت افزارها در اختیار شرکتهای سخت افزاری قرار می دهد در همین مدت تا قبل از ۲۲ اکتبر نسخه ای از ویندوز هفت با همین نام RTM در فضای اینترنت منتشر شد که در اصل همان نسخه ای است که در ۲۲ اکتبر به فروش رسید و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

در ضمن خود مایکروسافت نیز این مساله را تایید میکند البته شمابرای مطمئن شدن می‌توانید شماره Build ویندوز خود را نیز با روش زیر چک کنید.Build   نسخه نهایی ویندوز ۷ برابر با ۶٫۱٫۷۶۰۰٫۱۶۳۸۵ است.

برروی دکمه Start کلیک نمایید و در قسمت جستجو cmd را تایپ نمایید.

در پنجره مشکی دستور زیر را بزنید :

Slmgr /dlv

تا پنجره‌ای همانند شکل زیر باز شود، که شماره Build را به شما نشان دهد.در عین حال می توانید با استفاده از regedit و از مسیر زیر Build دقیقتر را چک نمایید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

در صورتي كه دوست داريد تا با سرعت بيشتري با كامپيوتر كار كنيد و خود را حرفه اي تر نشان دهيد ترفندي فوق العاده را براي شما در نظر گرفته ايم. قصد داريم تا بيش از 200 كليد ميان بر در محيط ويندوز را به شما معرفي كنيم كه با استفاده از آنها ميتوانيد به طور كامل كارهايي كه ميتوانيد با موس انجام دهيد را با كيبورد شبيه سازي كنيد.

Esc لغو عمليات در حال انجام.
F1 راهنما.
F2 در حالت عادي تغيير نام آيتم (هاي) انتخاب شده .
در برنامه هاي قديمي تر (معمولا تحت داس)ذخيره فايل جاري.
F3 جستجو.
F4 باز كردن ليست پايين رونده Address Bar
F5 به روز آوري refresh
F6 مانند كليد Tab بين اجزاي مختلف پنجره جاري سوييچ مي كند.
F10 پرش به منو هاي اصلي يك پنجره مثلFile,Edit,View,...
F11 پنجره جاري را تمام صفحه مي كند.
PrintScreen در ويندوز از كل صفحه نمايش يك عكس مي گيرد و آن را در حافظه كليپ بورد قرار مي دهد و ما مي توانيم در يك برنامه ويرايش عكس مثل Ms-Paint آن را Paste كنيد .
Tab بين اجزاي پنجره جاري سوييچ مي كند .
Space در حالت مرورگر اينترنت اكسپلورر صفحه جاري را به پايين مي برد .مثل Page Down
BackSpace در حالت عادي يعني در مرور ويندوز يك مرحله به بالاتر ميرود (معادل Up) و در مرورگر اينترنت اكسپلورر معادل Back است.
Home رفتن به اول خط در حالت ويرايش متن و رفتن به اول صفحه در حالت مرور.
End رفتن به آخر خط در حالت ويرايش متن و رفتن به آخر صفحه در حالت مرور.
PageUp در حالت مرور چه در اينترنت و چه در ويندوز و معمولا همه جا صفحه به صفحه به بالا مي رود.
PageDown در حالت مرور چه در اينترنت و چه در ويندوز و معمولا همه جا صفحه به صفحه به پايين مي رود.

Arrow تركيبات كليد Ctrl :
Ctrl+q در بعضي از برنامه ها خروج است.
Ctrl+w در اكثر برنامه هايي كه چند فايل را باهم باز مي كنند مثل Ms-Word, كلا Ms-Office , Adobe Photoshop ,Ms-internet Explorer, ... فايل باز شده جاري را مي بندد.
Ctrl+e جستجو در مسير جاري.
Ctrl+r تازه كردن صفحه معادل كليد F5 و refresh
Ctrl+y وقتي كه يك عمل به عقب باز ميگرديم (Undo) اين كليد ها يك عمل به جلو مي روند (Redo) البته در بعضي برنامه ها معمولا محصولات آفيس مايكروسافت اينگونه هستند .
Ctrl+i باز كردن قسمت علاقه مندي هاFavorites
Ctrl+o باز كردن فايل جديد در اكثر برنامه ها ، معادل File>Open
Ctrl+p پرينت گرفتن در اكثر برنامه ها.
Ctrl+a انتخاب همه آيتم ها.
Ctrl+s در اكثر برنامه ها ذخيره فايل جاري .Save
Ctrl+d در اينترنت اكسپلورر صفحه باز شده جاري را به علاقه مندي ها اضافه مي كند (معادل Favorites>Add to Favorites) و در ويندوز هم آيتم (آيتم هاي) انتخاب شده
را پاك مي كند. (كمياب آنلاين.كام)
Ctrl+f جستجو.
Ctrl+h معادل History (ابته در ويرايشگر نوت پد معادل Find / Replace است)
Ctrl+l در اينترنت اكسپلورر معادل File>Open است.
Ctrl+z بازگشت به آخرين عمليات انجام شده .Undo
Ctrl+x انتقال (برش) آيتم مورد نظر در حافظه كليپبوردCut.
Ctrl+c كپي آيتم مورد نظر در حافظه كليپبورد.Copy
Ctrl+v فراخواني آيتم مورد نظر از حافظه كليپبورد.Past
Ctrl+b پنجره سازماندهي علاقه منديها (Organize Favorites) را باز مي كند.
Ctrl+n در اينترنت اكسپلورر (تقريبا تمامي مرورگرها) يك پنجره جديد باز مي كند.
Ctrl+F1 در اكثر برنامه ها ي مختلف راهنماي برنامه را باز مي كند .
Ctrl+F4 باز كردن ليست پايين رونده Address Bar در مرورگر اينترنت اكسپلورر و مرورگر ويندوز.
Ctrl+F10 باز كردن منو هاي بالاي پنجره برنامه ها مثل File,Edit,....
Ctrl+BackSpace موقع ويرايش متن همان كار BackSpace را انجام مي دهد با اين تفاوت كه به جاي پاك كردن كاراكتر به كاراكتر كلمه به كلمه پاك مي كند.
Ctrl+5 معادل Select All در اكثر ويرايشگر هاي متني.
Ctrl+Home درحالت ويرايش مكان نما را به اول صفحه انتقال مي دهد.
Ctrl+End درحالت ويرايش مكان نما را به آخر صفحه انتقال مي دهد.
Ctrl+Insert كپي آيتم(هاي) انتخاب شده در حافظه كليپ بورد(Copy).

Arrow تركيبات كليد Alt :
Alt+A باز كردن منوي علاقه مندي ها و قرار گرفتن بر روي Add to Favorites
Alt+D انتقال مكان نما به Address Bar
Alt+F4 بستن پنجره جاري.
Alt+Space Bar معادل راست كليك بر روي نوار عنوان پنجره جاري.
Alt+Esc پيمايش بين پنجره هاي باز جاري.
Alt+Tab سوييچ كردن بين پنجره هاي باز جاري.
Alt+BackSpace در بعضي از ويرايشگرها معادل Undo عمل مي كند (معمولا ويرايشگرهاي قديمي و تحت داس)
Alt+Home در مرورگر اينترنت اكسپلورر به صفحه خانگي پرش مي كند.
Alt+Right Arrow معادل Forward در مرورگر ويندوز.
Alt+Left Arrow معادل Back در مرور گر ويندوز.
Alt+Number تركيب كليد Alt به همراه زدن يك عدد از قسمت سمت راست صفحه كليد در حالت ويرايش يك كاراكتر معادل كد اسكي عدد وارد شده نمايش مي دهد . مثلا اگر Alt را نگه داشته و 789 را وارد كنيم پس از رها كردن كليد Alt اين كاراكتر نمايش داده مي شود : § .
Alt+Enter متعلقات (Properties) آيتم(هاي) انتخاب شده را نمايش مي دهد.
Alt+PrintScreen از پنجره جاري يك عكس تهيه مي كند و به حافظه كليپ بورد انتقال مي دهد.


Arrow تركيبات كليد Shift :
Shift+F10 معادل راست كليك.
Shift+Del پاك كردن كامل آيتم (هاي) انتخاب شده .يعني بدون اين كه به سطل بازيافت انتقال يابد پاك مي شود.
Shift+tab وارونه كاري كه Tab انجام مي دهد.
Shift+Insert فراخواني اطلاعات از حافظه كليپبورد (Paste)

Arrow تركيبات WinKey :
خود WinKey
باز شدن منوي Start در ويندوز.
WinKey+E باز كردن My Computer در حالت Folders.
WinKey+R باز كردن پنجره Run.
WinKey+U باز كردن پنجره Utility Manager.
WinKey+D نمايش دسكتاپ معادل Show Desktop
WinKey+F جستجو.
WinKey+Ctrl+F جستجوي يك كامپيوتر در شبكه.
WinKey+L قفل كردن كامپيوتر .يا رفتن به حالت Swich User
WinKey+M تمامي پنجره هاي باز را Minimize مي كند.
WinKey+Shift+M تمامي پنجره هاي Minimize شده را Restore مي كند.

 

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

USB قلیان میوه ای

  این قلیان بدین صورت عمل میکند که به جای ذغال، کابل خروجی را یا به پورت یو اس بی و یا به آداپتور مخصوص که همراه این مجموعه میباشد وصل کرده سپس المنت موجود در سر قلیان گرم شده تا به دمای معمول برسد در آنصورت قابل استفاده میشود یعنی تقریبا ۳۰ ثانیه لازم بذکر میباشد که تنباکو بصورت معمولی گذاشته میشود و همینطور آب

 

 

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://myup.ir/images/84255286654411585493.jpg  

ساخت کشور چین


واردات از دبی


قیمت خرید در دبی تقریبا ۴۰ هزار تومان


سیستم حرارتی قلیون هم از یک المنت به جای ذغال استفاده می‌کنه که با برق یو اس بی داغ می‌شه. یک کنترل‌گر حرارتی هم داره که هر وقت داشت می‌سوزوند، حرارت رو کم یا زیاد کنیم باهاش

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | + نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

كرك كردن دائمي بابيلون
بسياري از دوستان از كرك نشدن بابيلون و اينكه بعد چند بار اتصال به اينترنت، از كار مي افتد و ديگر قادر به كار نيست مي نالند.
دليلش هم اين است كه اين ديكشنري بعد از اتصال به اينترنت، قصد آپديت خود را دارد. محل آپديت هم سايت بابيلون مي باشد.
                                                               
سايت بعد از اتصال بابيلون، قبل از آپديت كردن چك مي كند كه آيا ورژن بابيلون اصلي و با لايسنس كد ) Licence Key ) معتبر مي باشد يا نه.
به همين دليل سايت به برنامه دستور مي دهد كه ديگر اجرا نشود تا كاربر آن را بخرد.
حال اگر ما كاري كنيم كه ديكشنري بابيلون در عوض سايت اصلي به آدرسي غير واقعي مراجعه كند، عملا بابيلون رو دور زده ايم و ديگر تهديدي متوجه ما نمي شود.
در این پست بنا به درخواست یک دوست عزیز نحوه کرک کردن کامل Babylon 7 را بیان میکنم.
براي اين كار ابتدا  این کرک را با حجم 82 كيلوبايت دانلود و نصب مي كنيم ( البته قبل از انجام این کار باید بابیلون را به طور کامل بسته باشیم. بهترین روش هم همان استفاده از Task Manager  است ).
برای نصبش کافیست پس از Extract کردن و کپی فایل به محل نصب نرمافزار اجرایش کرده و روی دکمه Patch کلیک کنیم.
 سپس  بابيلون را اجرا، Option را باز كرده و گزینه Configuration… ( یا با کلیک راست روی آیکون بابیلون در System Try و انتخاب گزینه .Configuration ) را انتخاب مي كنيم.
در تب Conection، گزينه Connect through proxy/Firewall server را انتخاب كرده و در كادر Proxy server و Port عددهايي دلخواه وارد مي كنيم.
در انتها برای اطمینان صد درصد تیک گزینه های Remmeber password for … و Enable Online Updates  را هم بر میداریم.
حالا با خيال راحت مي توانيد از ديكشنري پرقدرت بابيلون در حين اتصال به اينترنت هم استفاده كنيد.
درضمن اصول کار برای تمام ورژن های بابیلون هم به همین صورت است.
لازم به ذکر است که در صورت استفاده از ورژن های قدیمی تر بابیلون, هرچه سریع تر به نسخه 7 این نرم افزار تغییر ورژن!! دهید. زیرا این ورژن علاوه بر داشتن کلمات بیشتر و ترجمه روانتر قابلیت ترجمه جملات کاربردی و پر استفاده را هم دارد علاوه بر این که قابلیت حدس لغت هم در این موتور جدید به خوبی کار میکند و قابل تقدیر است. به علاوه تعدادی مشکلات ریز دیگر که در نسخه جدید مشاهده نمیشود.
به نظر من این دیکشنری بهترین فرهنگ جمع و جور و در عین حال قوی در دنیاست که با پشتیبانی خوب از جانب همه کشورها به پیشروی غرورانگیز خود ادامه میدهد.
که شاید دلیل قدرتمندی این دیکشنری همین به نوعی باز بودن توسعه اش برای همه علاقه مندان است.
بنا به درخواست یکی از دوستان, فایل کرک را در سرور های دیگر هم آپلود کردم تا برای دانلود مشکلی نباشد:

Server 1

Server 2

Server 3

Server 4

برای دانلود, از هر سروری که اقدام کنید, فرقی ندارد.
منبع : سایت شبهای سپید
 
کرک دائمی بابیلون و عدم آپدیت شدن با اتصال به اینترنت
روش کرک کردن برنامه و دائمی کردن استفاده از برنامه . برای کرک کردن دائم این نرم افزار میتوانیم به این صورت عمل کنیم.
مرحله ی اول:
ابتدا وارد ریجستری ویندوز شده) در RUN کلمه reg edit را تایپ میکنیم ( وسپس به ادرس زیرمیرویم
HKEY_LOCAL_MACHIN/SOFTWARE/BABYLON/BABYLON CILENT
در منوی سمت راست گزینه info را پیدا کرده و انرا حذف میکنیم و سپس به ادرس زیر می رویم
HKEY_CLASSES_ROOT/PROD.CAP
و فایل prod.cap را delet میکنیم

مرحله ی دوم:
در این مرحله ما قصد داریم که در صورت استفاده شما از اینترنت جلوی ابدیت شدن برنامه و لو رفتن دستکاری در بانک
اطلاعاتی موجود در ریجستری ویندوز را بگیریم . برای درک بهتر موضوع تصور کنید که شما بر نامه را میخو اهید بدون هیچ
شماره سریالی نصب کنید . وقتی شما برنامه را نصب کردید برنامه یک فایل در ریجستری ویندوز که ما به اصطلاح به ان
بانک اطلاعاتی میگوییم درست میکند. در این بانک اطلا عاتی که برنامه برای خود درست کرده نحوهی چگونگی نصب برنامه
ذخیره شده است. چون شما برنامه را بدون سریال نامبر نصب کردید پس بانک اطلاعاتی میداند شما برای برنامه سریالی تعریف نکردید
و به همین دلیل این بانک برنامه را پس از مدتی از کار میندازد و حتی در در صورنی که از شماره سریال صحیح نیز استفاده در هنگام ابدیت شدن
برنامه از ساییت بابیلون به جهت ریجستر نشدن شماره سریال برنامه توسط شما برنامه به سرور خود متصل شده
و بانک اطلاعاتی رو چک کرده و سریعا" متوجه می شود که این سریال متعلق به شما نیست وبانک اطلاعاتی برنامه رو از کار میندازه
و به همین دلیل است که برنامه شما پس از اتصال به اینترنت به درستی کار نمیکند .
مرحله ی اخر :
برنامه را باز کرده و روی گزینه menu کلیک کرده و سپس از زیر منوی ان گزینه configuration را انتخاب و سپس از منوی باز شده به تب connection رفته
و علامت کنار enable onlin updat را بر میداریم و سپس در قسمت settingproxy گزینه
proxy/firewall server conection through را انتخاب و در قسمت proxy server عبارت 2.2.bla.bla را تایپ و در قسمت port نیز شماره 1111 را وارد کرده و ok میکنیم .
بدین صورت کرک برنامه در هنگام استفاده از اینترنت لو نمی رود و با خیال اسوده میتوانید از ان استفاده کنید
موفق باشید

 
Netafraz
 
روش دیگر
 

دیکشنری بابیلون یکی از بهترین و محبوب ترین دیکشنری های جهان به شمار می رود که تقریباً در تمامی زمینه ها و به تمامی زبان های جهان دیکشنری های گوناگونی رائه می دهد. از آنجا که پچ های مخصوص زبان فارسی این نرم افزار هم وجود دارد ، کاربران پارسی زبان هم علاقه زیادی به این نرم افزار دارند. اما نسخه ای که در سایت شرکت سازنده وجود دارد ، به صورت Trial میباشد و پس از 30 روز امکان استفاده از آن از بین میرود. بدین منظور طریقه کرک کردن این برنامه و استفاده دائمی از آن را برای شما در نظر گرفته ایم.

برای نسخه ی 5 از یکی از شماره سریال های زیر می توانید استفاده کنید:

(به این ترتیب که روی آیکون دیکشنری در task bar کنار ساعت ویندوز کلیک راست کنید و Enter License را انتخاب کنید)

 

Name: People

License Code: 4BECA202B9C8963E

*******************************************

Name:emporu

Serial: 3XQFFG5YUAKACJYR2S8J6KFMUD0PKMY4

*******************************************

Name: michael mills

s/n: 4F8C9439D8E0AEB3E24A

*******************************************

Name: PGC2K TEAM

S/N: A7E72A3987F23D8F084A8154

*******************************************

Name: PGC2K TEAM

S/N: 5B675751627146E2EDC9FA0C

*******************************************

USERNAME: MELVIN

Serial nr:K90KA59T0HJSNJC4JDGA3XBJSUZDAMCR

 

اما با این همه، اگر به اینترنت وصل شوید دیکشنری به طور اتوماتیک به سایت بابیلون وصل می شود و شماره سریال شما را رد می کند و دیکشنری به نسخه ی آزمایشی اش بر می گردد. برای رفع این مشکل می توانید:

 

آ. وارد مسیری که دیکشنری در آن نصب شده شوید(مثلاً: C:Program Files/Babylon ) و روی فایل اجرایی Babylon کلیک راست کنید و در قسمت properties ،مشخصه ی Read Only را چک بزنید. به این ترتیب ممکن است موقع اتصال به اینترنت پیغام هایی مبنی بر اکسپایر شدن برنامه دریافت کنید، اما هیچ تغییری در برنامه ایجاد نخواهد شد. (ساده ترین روش)

 

ب. استفده از یک دیوار آتش شخصی مثل McAfee Personal Firewall برای اتصال به اینترنت و قطع کردن دسترسی بابیلون به اینترنت.  البته استفاده از یک دیوار آتش علاوه بر این، امنیت رایانه ی شما را نیز بالا می برد.

پ. غیر فعال کردن دیکشنری قبل از اتصال به اینترنت. (این روش راه حل مناسبی نیست چون ممکن است فراموش کنید هر بار این کار را انجام دهید.)

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

بسياري از دوستان از كرك نشدن بابيلون و اينكه بعد چند بار اتصال به اينترنت، از كار مي افتد و ديگر قادر به كار نيست مي نالند.دليلش هم اين است كه اين ديكشنري بعد از اتصال به اينترنت، قصد آپديت خود را دارد. محل آپديت هم سايت بابيلون مي باشد.

سايت بعد از اتصال بابيلون، قبل از آپديت كردن چك مي كند كه آيا ورژن بابيلون اصلي و با لايسنس كد (Licence Key) معتبر مي باشد يا نه. به همين دليل سايت به برنامه دستور مي دهد كه ديگر اجرا نشود تا كاربر آن را بخرد.

با دریافت این فایل و می توانید نسخه 8 بابیلون را کرک کنید. البته اين كرك بايست قبل از Expire شدن Babylon اجرا شود.

حجم: 137 كيلوبایت

Download

اگر Crack بالا برای بابیلون شما کار نمیکند یا نرم افزار شما از کار افتاده است از Crack زیر استفاده نمایید.

Babylon 8.x.x.x Universal Patch (122.3 KB)

کرک کردن دستی نرم افزار بابیلون: (این روش در همه نسخه های بابیلون جواب می دهد.)

»» از طريق رجيستري: ابتدا در رجستری ویندوز به آدرس زیر روید:

HKEY_LOCAL_MACHIN/SOFTWARE/Babylon/Babylon Client

و در سمت راست گزینه info را یافته و حذف (delete) کنید (اگرinfo نبود اشکالی ندارد.)

»» حال به آدرس زیر بروید:

HKEY_CLASSES_ROOT/Prod.cap و prod.cap را حذف (delete) کنید.

»» بر روي آيکن Babylon راست کليک کنيد configuration را انتخاب کرده و تب Connection را انتخاب کنيد. تيک Update Automaticly و سپس Enable Update را برداريد. در قسمت internet connection type انتخاب نادرست انجام دهيد (مثلاً اگر از Dialup استفاده مي کنيد، LAN را انتخاب کنيد) پس از انجام مراحل بالا، Licence غير فعال نمي شود.

»» استفاده از پروکسي نامعتبر: در اين روش که هميشه کار نمي کند، در قسمت Connection از پنجره Configuration گزينه Connect through Proxy را انتخاب کنيد و در آن يک شماره 12 رقمي به دلخواه وارد کنيد مانند 123.326.465.246 در پورت هم همين کار را انجام دهيد و شماره اي مانند 2053 را وارد کنيد.

»» حال کامپیوترتان را reset کرده و بعد از بالا آمدن در قسمت Enter License در جلوی Registered to عبارت ANDR-NET و در جلوی License Code عبارت E9FECEA9D3D8DBD342039404 را تایپ کنید. حال کامپیوترتان را reset کرده و بعد از بالا آمدن از بابیلون کراک شده لذت ببرید.

»» خاصيت Read Only: برای عزیزانی که از کراک اسفاده می کنند، به محل پوشه برنامه بابيلون برويد و روي فايل اجرائي آن كه داراي آيكون بابيلون است راست كليك نمائيد. پس از انتخاب گزينه Properties، در پائين صفحۀ ظاهر شده، خاصيت Read Only را در Attribute تيك بزنيد. سپس كليد OK را بزنيد. اگر در هنگام اتصال به اينترنت دائما با پيغامهاي مانند: شما در حال استفاده از برنامه Trial هستيد و بايستي خريداري كنيد روبرو شديد اهميتي ندهيد. ( البته اگر كرك شما برنامه را در وضعيت Trial باقي بگذارد اين پيعامها را خواهيد ديد... ولي اگر كرك خوب داشته باشيد، برنامه از حالت Trial خارج شده و حتي اين پيغامها را نيز نخواهيد ديد.)

و اما درباره كمپاني بابيلون: بابيلون نام يک کمپاني است که در سال 1997 در اسرائيل تاسيس شد و ابتدا 25 واژه نامه در 13 زبان (English, French, German, Italian, Dutch, Spanish, Portuguese, Japanese, traditional and simplified Chinese, Russian, Hebrew, Swedish) را ساخت. در سال 2001 تبديل به يک موسسه تجاري شد و شروع به فروختن ابزارهاي ترجمه اش کرد. اکنون داراي 26 ميليون کاربر است. سهامداران عمده بابيلون عبارتند از : Reed Elsevier Ventures و Formula Vision Technologies

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

بازی اقامتگاه شیطان Resident Evil 5


residentevil5_resize.jpg

این بازی برنده جایزه بهترین هوش مصنوعی یا به عبارتی باهوش ترین همیار تاریخ بازی های رایانه ای را از آن خود کرده است.
نام بازی:Resident evil 5
سازنده:Capcom
ناشر:capcom
سبک:سوم شخص اکشن-ترسناک
پلتفرم:ps3.360.pc
امتیاز از سایت های معتبر:9.3/10
وقتی در سال 2005 resident evil 4 عنوان بهترین بازی سال را از آن خود کرد و توانست نظر تمام منتقدین را به خود جلب کند. 4 سال طول کشید که نسخه 5 این سری بسیار محبوب ژانر ترسناک یا بهتر است که


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

ويندوز 7 اولين سيستم ‌عاملي است که مخصوص پردازنده‌هاي 64 بيتي طراحي شده است. با طراحي و ساخت آن، محاسبات رايانه‌اي براي کاربران عادي نيز اهميت ويژه‌اي پيدا كرد. ما در اينجا قصد داريم به مقايسه پردازنده‌هاي  64 بيتي و 32 بيتي بپردازيم. همچنين مي‌خواهيم بدانيم ايده ساخت اين پردازنده‌ها چگونه شکل گرفت و به ‌تدريج تكامل يافت تا به زمان ما رسيد؟ تا شما هم بتوانيد با اطلاعات به‌دست آمده براي استفاده يا عدم استفاده از اين فناوري جديد تصميم‌گيري كنيد که آيا پا به دنياي محاسبات رايانه‌اي قرن 21 بگذاريد يا نه؟

پيشينه پردازنده‌هاي 64 بيتي

اين پردازنده‌ها از سال 2003 که Athlon 64 به‌خدمت گرفته شد، به‌عنوان پردازنده‌هاي رده متوسط مطرح بودند و امروزه نيروبخش بيشتر رايانه‌ها هستند. اما هنوز عده زيادي از مردم به ‌واسطه استفاده از نگارش‌هاي 32 بيتي سيستم ‌عامل‌ها و برنامه‌هاي کاربردي نرم‌افزاري، نمي‌توانند از مزايا و فوايد حاصله از فناوري اين پردازنده‌هاي 64 بيتي بهره‌مند شوند.

درون پردازنده چه مي‌گذرد؟

در اين بخش درباره گستردگي ثبات‌ها (Register)، گذرگاه داده (Data bus) و گذرگاه نشاني (Address bus) صحبت مي‌کنيم.

ثبات‌ها: مکان‌هايي از حافظه درون پردازنده هستند که هنگام انجام عمليات‌هاي رياضي و منطقي به‌وسيله واحد حساب و منطق (ALU 1) مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

با فرض اين‌که شما مقادير عددي را در دو سوي حافظه اصلي داشته و همچنين نرم‌افزاري داريد که بايد اين مقادير عددي را با هم جمع کرده و حاصل را در مکان سومي ذخيره کند، اين عمليات با در نظر گرفتن جايي در فهرست ثبات‌ها براي مقدار عددي مکان حافظه اول، افزودن عدد مکان حافظه دوم به عدد موجود در ثبات و سپس ذخيره عدد به‌دست آمده از مجموع آن دو عدد در يک مکان حافظه سوم در ميان ثبات‌ها، انجام مي‌شود.

محدوديت‌هايي نيز براي اين مقادير در يک عمليات وجود دارد، اگرچه اين نرم‌افزار توانايي ذخيره اعداد بزرگتر را در مکان‌هاي متعدد حافظه دارد و مي‌تواند با انجام عمليات‌هاي متعدد در بيش از يك ثبات كار كند، اما محدوديت‌هايي نيز براي اين مقادير در يک عمليات وجود دارد، ضمن اين‌كه مساله تعدد ثبات‌ها، روند انجام کارها را کند مي‌کند.

گذرگاه داده: يک خط ارتباطي الکترونيکي است که براي انتقال داده بين پردازنده و حافظه به‌کار مي‌رود و وسعت پهناي آن به اندازه تعداد اتصالات موازي آن است.

گذرگاه آدرس: عبارت است از خطوط سيگنال‌هاي الکترونيکي، که پردازنده براي تعيين مکان حافظه‌اي که عدد بايد از آنجا بازخواني يا بازنويسي شود، به‌کار مي‌برد.

پهناي گذرگاه آدرس، ميزان دسترسي پردازنده به حافظه را تعيين مي‌کند. پهناي داخلي يا منطقي اين نشاني با پهناي خارجي يا فيزيکي آن مي‌تواند متفاوت باشد. نشاني‌هاي مسير 8، 16 و 32 بيتي اجازه مي‌دهند که 256 بايت، 64کيلوبايت و 4گيگابايتي آدرس‌دهي شوند. اين مقدار حافظه، متناسب با پهناي گذرگاه آدرس، افزايش مي‌يابد. در حقيقت با هر بيت اضافي 2برابر مي‌شود.

تحول پردازنده‌ها:

در دنياي محاسبات رايانه‌اي، افزايش بيت‌ها در پردازنده‌ها، رويدادي عادي و روزمره نيست. حرکت به‌سمت 64 بيتي شدن اولين نمونه نادر از چنين تغييراتي بود که از زمان جايگزيني پردازنده‌هاي 32 بيتي به‌جاي 16 بيتي در سال 1985 به‌وقوع پيوست.

در فرآيند تحول پردازنده‌هاي 4 بيتي به 8، 16 و 32 بيتي، رقم بيت در هر مورد، نشانگر مقدار پهناي ثبات‌هاي پردازنده بود. از آنجايي که بارگذاري مقاديري از حافظه به ثبات‌ها و ذخيره مجدد آن درون حافظه، 2 عمليات کاري معمول ريزپرازنده‌ها هستند، معقول خواهد بود که فرض کنيم گذرگاه داده نيز پهناي مشابهي دارد. اما اين امر در تمام موارد صدق نمي‌کند.

طراحان پردازنده‌ها در اين فرايند تحول، تعداد پين‌هاي پردازنده‌ها را کاهش دادند تا طراحان رايانه قادر باشند سخت‌افزارهاي ساده‌تري را در ساخت مادربوردها به كار ببرند. كه البته اين تغيير تاثيرات منفي را نيز به‌همراه داشت. چرا كه هربار که پردازنده دستورالعملي را براي دسترسي به‌مقدار عددي 16بيت صادر مي‌کرد، در پشت پرده دو انتقال داده 8بيتي صورت مي‌گرفت و اين امر تاثيري منفي روي برنامه‌هاي کابردي وابسته به حافظه مي‌گذاشت. اين موضوع در مورد پردازنده‌هاي 32بيتي نيز مصداق داشت، از جمله پردازنده‌هاي DX و مدل SX که به‌ ترتيب گذرگاه داده داده خارجي 32 و 16 بيتي داشتند. در پردازنده 80486 گذرگاه داده 32 بيتي، پهنايي مشابه فهرست ثبت آن داشت، اما در مورد پنتيوم، مسير داده تا 2 برابر اندازه ثبات‌هايش يعني 64بيت رشد کرد. (البته با برآيند کاهش در پهناي باند حافظه.)

کدام پهنا؟

بر خلاف مسير داده، هيچ دليلي مبني‌ بر وجود ارتباطي معين بين پهناي فهرست ثبت و پهناي نشاني مسير در دست نيست، مگر به‌منظور ساده‌سازي ساختار پردازنده.

با ظهور هر نسل جديد از پردازنده‌ها، نشاني مسير پهن‌تر مي‌شد تا دسترسي به مقادير بيشتري از حافظه را براي تراشه امکان‌پذير سازد، اما همواره بين پهناي فهرست‌هاي ثبت، اختلاف اندازه‌اي وجود داشت.

براي مثال يک پردازنده 4 بيتي با 4 بيت گذرگاه آدرس، تنها مي‌تواند به 16 بايت حافظه دسترسي داشته باشد و يک گذرگاه آدرس 8 بيتي، مي‌تواند اجازه آدرس‌دهي 256 بايت را به آن بدهد که حتي بر اساس استانداردهاي سال 1980 نيز بسيار ناچيز است. به‌ همين دليل بيشتر پردازنده‌هاي 8 بيتي، نشاني مسير 16بيتي دارند و اين يعني اينكه مي‌توانند به 64 کيلوبايت حافظه دسترسي داشته باشند. پردازنده‌هاي 16بيتي مانند 8088 و 80286 به‌ ترتيب نشاني‌هاي مسير 20 و 24بيتي داشتند بنابراين سطح دسترسي آنها به حافظه رم به ترتيب يك و 16‌ مگابايت بود.

پهناي گذرگاه آدرس در نگارش‌هاي مختلف پردازنده‌هاي 32بيتي بتدريج بيشتر شد به ‌طوريکه براي 80386SX، 24 بيت و براي پنتيوم4 ها 36 بيت بود که توانايي دسترسي به 64 گيگابايت رم را به آن‌ها بخشيد. پردازنده‌هاي 32 بيتي داراي مسير 36 بيتي به ‌خاطر اينکه پهناي گذرگاهي 32 بيتي داشتند با مشکلاتي مواجه شدند. بنابراين استفاده کامل از 64 گيگابايت حافظه قابل آدرس‌ دهي مستلزم معرفي گزينه‌اي به‌ نام ادامه آدرس صفحه (PAE 2) بود و البته نيازمند يک نرم‌افزار که کاربرد آن ‌را عملي سازد.

بدون اين‌ها پردازنده‌هاي 32 بيتي فقط از توانايي آدرس‌دهي حافظه 4 گيگابايت برخوردار بودند و اين محدوديت، معضلي بود که بيشتر کاربران رايانه آن‌را کم‌ و بيش تجربه کرده و به ‌ياد دارند.

مدل‌هاي واقعي سيستم‌هاي مستقل 64 بيتي

پردازنده‌هاي 64 بيتي علاوه‌ بر آنکه جايگاه خود را در سطوح متوسط در صنعت رايانه يافته‌اند، از زمان ظهور دستگاه بازي Nintendo 64 در سال 1996، راه خود را به درون سيستم‌هاي مستقل بازي نيز باز کرده‌اند.

اين دستگاه، پردازنده MIPS VR4300i را در درون خود داشت که از پردازنده‌هاي 64 بيتي، IRCS نيرو بخش سرورها و ورک‌استيشن‌ها تشكيل شده بود. اين دستگاه به‌وسيله متخصص حرفه‌اي محاسبات رايانه‌اي، شرکت سيليکون گرافيک ساخته شد.

امروزه اين ساختار 64 بيتي در پردازنده‌هاي Cell که در ساخت Playstation3 کاربرد دارند، به‌ كار مي‌رود. اين تراشه دربردارنده يک تك‌ هسته 64 بيتي به‌اضافه 8 هسته تخصصي است که به‌عنوان دستيار پردازنده، به وظايف مربوط به‌محتواي رسانه عمل مي‌کنند و عناصر پردازش سينرژيك (SEP 3) ناميده مي‌شوند.

اين عناصر موانع و حصارهاي 64 بيتي را شکسته‌اند و از نظر داشتن خاصيت SIMD 128 بيتي، درست مانند دستورات الحاقي SSE3 (که درپردازنده‌هاي رده متوسط AMD و اينتل يافت مي‌شوند)، عمل مي‌کنند. دستگاه Xbox 360 مايکروسافت نيز داراي قابليت محاسبه رايانه‌اي 64 بيتي است. اين دستگاه شامل يک پردازنده 3 هسته‌اي 64بيتي بر اساس معماري قدرت است. از بين کنسول‌هاي بازي متداول امروزي، تنها دستگاهي که با برخورداري از پردازنده‌هاي برادوي (Broadway) بر اساس پاور پي‌سي، به فناوري 32 بيتي وفادار مانده، دستگاه Nintendo Wii است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 


درمان کاهش سرعت کامپیوتر

شاید تاکنون برای شما این سوال مطرح شده باشد که علت افت ناگهانی سرعت کامپیوتر و کند کار کردن آن چیست و برای بهبود یا افزایش سرعت آن باید چه اقدام یا اقداماتی را انجام داد؟ پاسخ به سوال فوق متغیر بوده و ممکن است دلایل متعددی در این رابطه وجود داشته باشد. در برخی موارد ممکن است با رعایت برخی نکات ساده در خصوص نحوه نگهداری سیستم مشکل برطرف شود و در موارد دیگر ممکن است مجبور به ارتقای سیستم یا تعویض قطعات مساله دار شویم. در این ترفند قصد داریم به برخی نکات اولیه به منظور بهبود کارایی سیستم اشاره کنیم.

▪ اجرای دقیق Scan Disk: وجود اشکال در فایل های ذخیره شده روی هارد دیسک ممکن است کاهش کارایی سیستم و بروز اشکالات فیزیکی هارد دیسک را به دنبال داشته باشد. با اجرای برنامه Scan disk می توان تعداد زیادی از خطاهای موجود روی هارد دیسک را برطرف کرد. برنامه فوق بررسی لازم در خصوص وجود اشکالات فیزیکی روی هارد دیسک را نیز انجام خواهد داد. به خاطر داشته باشید که با توجه به ظرفیت هارد دیسک نصب شده روی کامپیوتر، فرآیند بررسی وضعیت هارد دیسک می تواند مدت زمان زیادی به طول انجامد و نباید در این فاصله عملیات خاصی را انجام داد.

▪ حذف فایل های موقت موجود روی هارد دیسک: فایل های موقت به آن دسته از فایل ها اطلاق می شود که معمولاً پس از نصب یک برنامه همچنان روی هارد دیسک باقی می مانند و می توان بدون نگرانی اقدام به حذف آنان کرد.

▪ حذف اطلاعات موجود در Cache برنامه مرورگر: فایل های Cache شده، به آن دسته از فایل هایی اطلاق می شود که در زمان استفاده از اینترنت روی سیستم شما باقی مانده و اغلب شامل تصاویری هستند که به منظور نمایش صحیح صفحات وب، برنامه مرورگر مجبور به دریافت آنان از اینترنت شده است.

▪ اجرای یک برنامه ویروس یاب: اغلب ویروس های کامپیوتری درصد بالایی از منابع سیستم را استفاده می کنند. همین موضوع می تواند کاهش کارایی سیستم را به دنبال داشته باشد. برخی از ویروس ها حتی می توانند باعث از کار افتادن کامل سیستم شوند. به منظور برخورد موثر با ویروس های موجود همواره سعی کنید از یک برنامه آنتی ویروس بهنگام شده استفاده کرده و عملیات پویش به منظور یافتن ویروس را در فواصل زمانی خاصی تکرار کنید.

▪ بررسی سیستم به منظور وجود Spyware: تعداد زیادی از وب سایـت ها بدون آگاهی شما اقدام به نصب Spyware روی سیستم شما می کنند. یک spyware می تواند صرفاً در حد و اندازه یک کوکی ساده باشد که وب سایت های ملاقات شده توسط شما را در خود ثبت می کند یا برنامه هایی باشند که امکان دستیابی سایر افراد به کامپیوتر شما را فراهم می کند. در این رابطه می توان از برنامه های متعدد Anti Spyware به منظور پویش و برخورد با این نوع برنامه ها استفاده کرد.

▪ غیرفعال کردن برنامه های نصب شده غیرضروری: یکی دیگر از دلایلی که می تواند کاهش سرعت کامپیوتر را به دنبال داشته باشد، تعداد و تنوع برنامه هایی است که در زمان راه اندازی سیستم اجرا می شوند. در ویندوز XP می توان با استفاده از برنامه کاربردی MsConfig برنامه هایی را که در زمان راه انداری سیستم فعال می شوند مشاهده و در رابطه با آنان تعیین تکلیف کرد. با استفاده از برنامه MsConfig صرفاً می توان لیست برنامه هایی را که در زمان راه اندازی سیستم اجرا می شوند مشاهده کرد و نمی توان از این طریق آنان را حذف کرد. پیشنهاد می شود حتی المقدور از نصب برنامه های غیر ضروری روی کامپیوتر اجتناب شود، چراکه هر برنامه پس از نصب درصدی از منابع سیستم را استفاده خواهد کرد و بدیهی است در اینچنین مواردی باید در انتظار کاهش کارایی سیستم بود. به خاطر داشته باشید که برای حذف یک برنامه از روی کامپیوتر از برنامه هایی موسوم به Uninstall باید استفاده شود. حذف فولدرهای حاوی برنامه به تنهایی در این رابطه کافی نبوده و اطلاعات مربوط به آنان همچنان در رجیستری باقی خواهد ماند.

▪ پاک کردن رجیستری: رجیستری، تنظیمات و اطلاعات مورد نیاز ویندوز و سایر برنامه های نصب شده را در خود نگهداری می کند. به موازات افزایش فرآیندهای نصب یا Uninstall ممکن است اطلاعات غیرضروری متعددی در رجیستری باقی بماند. در چنین مواردی می توان برای حذف اطلاعات غیرضروری موجود در رجیستری از برنامه های کاربردی متعددی استفاده کرد.

▪ به روز کردن درایورهای سیستم: پیشنهاد می شود همواره درایورهای مربوط به کارت ویدئو و کنترل کننده IDE بهنگام شده و از جدیدترین درایوهای ارائه شده مرتبط با آنان استفاده شود.

استفاده از حافظه RAM بیشتر و هارد درایوهایی با ۷۲۰۰ دور در دقیقه (RPM): حافظه اصلی و هارد درایو دو قطعه اصلی در کامپیوتر هستند که نسبت به پردازنده دارای سرعت به مراتب کمتری برخوردارند. افزایش حافظه RAM می تواند اثرات مثبتی را در ارتباط با سرعت اجرای برنامه های کامپیوتری به دنبال داشته باشد به همین علت سعی کنید همیشه از هارد درایوهایی استفاده کنید که RPM (دور در دقیقه) بالایی داشته باشند (نظیر ۷۲۰۰ دور در دقیقه).

در صورتی که تمامی موارد اشاره شده منجر به حل مشکل کاهش سرعت نشود، می توان هارد دیسک را مجدداً فرمت و اقدام به نصب سیستم عامل و سایر نرم افزارهای دلخواه کرد یا در صورت ضرورت سخت افزار سیستم را ارتقا داد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

دانلود بازی همسایه ی جهنمی 3


http://rapidshare.com/files/15403264...ing.part01.rar
http://rapidshare.com/files/15404568...ing.part02.rar
http://rapidshare.com/files/15406113...ing.part03.rar
http://rapidshare.com/files/15411128...ing.part04.rar
http://rapidshare.com/files/15411865...ing.part05.rar
http://rapidshare.com/files/15413574...ing.part06.rar
http://rapidshare.com/files/15413847...ing.part06.rar
http://rapidshare.com/files/15414728...ing.part07.rar
http://rapidshare.com/files/15414976...ing.part08.rar
http://rapidshare.com/files/15416042...ing.part09.rar
http://rapidshare.com/files/15416348...ing.part10.rar
http://rapidshare.com/files/15417796...ing.part11.rar
http://rapidshare.com/files/15417960...ing.part12.rar
http://rapidshare.com/files/15446577...ing.part13.rar
http://rapidshare.com/files/15447368...ing.part14.rar
http://rapidshare.com/files/15448495...ing.part15.rar
http://rapidshare.com/files/15449502...ing.part16.rar
http://rapidshare.com/files/15450078...ing.part17.rar

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

Hard Drive Inspector از جمله نرم افزارهای پرطرفداری است که برای تست هارد رایانه مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع شما با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود تا به آسانی و بدون نیاز به هیچ قطعه سخت افزاری سالم بودن و درست کار کردن هارد سیستم را مورد برسی قرار دهید.


199 تست سلامت هارد با Hard Drive Inspector 3.86 Build 389

قابلیت های کلیدی نرم افزار Hard Drive Inspector:
- کنترل و نظارت دقیق بر قسمت های مختلف هارد دیسک
- نمایش جزئیات سخت افزاری مربوط به هارد
- چک کردن دمای سیستم جهت آگاهی دادن کاربر از دمای بالا
- مشخص کردن درصد خرابی و یا نیاز سیستم به بک آپ گرفتن
– نمایش فضای اشغال شده در هارد و مقدار فضای باقی مانده خالی
– رفع مشکلات سخت افزاری کوچک و حفظ سلامت هارد دیسک
- نمایش دمای سیستم در کنار ساعت ویندوز به صورت یک عدد با قابلیت تنظیم رنگ
- قابلیت نصب در تمام ویندوز های شرکت مایکروسافت Windows 2000/XP/2003/Vista
- و …

.

قیمت :

رایگان

حجم :

۷٫۱۳۰ مگابایت

پسورد :

www.AAlish.com (حتما با حروف کوچک بنویسید)

لینک دانلود :

dl تست سلامت هارد با Hard Drive Inspector 3.86 Build 389

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

13 نكته اساسي براي افزودن عمر مفيد باطري نوت بوك (لپ تاپ) :


1-به كوچك ترين فكر كنيد:

اگر عمر طولاني باطري مدنظر شماست,در فكر لپتاپي با نمايشگر 17 اينچي و با پردازنده با سرعت بالا نباشيد,چرا كه لپتاپ شما حداكثر دو ساعت با باطري خود مدارا خواهد نمود.به هنگام خريد لپتاپ بيشتر به فكر انواعي از جمله
ultraportable or a thin-and-light laptop باشيد.يك Pentium M processor نصف ميزان انرژي مصرفي يك Pentium 4را مصرف مي نمايد.يك نمايشگر 12.1-inch screen نصف ميزان 17-inch model را از نظر انرژي مصرفي مصرف مي نمايد.بكار گيري يك درايو سخت 4,200rpm به عوض نوع 5,400rpm در حدود 20 دقيقه بر عمر مفيد باطري شما خواهد افزود.

2-برق مصرفي نوت بوك  خود را كنترل كنيد:

power settings  نوت بوك خود را تنظيم نماييد.

Start > Control Panel > Performance And Maintenance > Power Options LCD screen را به گونه اي تنظيم كنيد كه بعد از 5 دقيقه عدم فعاليت خاموش گردد. اجازه دهيد هارد نوت بوك تا 20 دقيقه فعال باقي بماند. تمامي محتويات سيستم را در RAM ذخيره نماييد (زماني كه لپتاپ shut down خواهد بود.

3-تمامي روشنايي را تاريك سازيد:

ميزان درجه روشنايي نمايشگر شما 10 وات از قدرت باطري را بخود اختصاص مي دهد.آن را در حدي تاريك نماييد كه امكان براحتي ديدن صفحه نمايشگر برايتان فراهم باشد.معمولا با كليد  F6ميتوانيد اين كار را انجام دهيد.

4-مراقب انرژي مانده باطري باشيد:

به ميزان انرژي باقي مانده باطري نوت بوك  خود با كنترلbattery power icon در system tray دستگاه آگاه باشيد.


5-لذت خود را دو يا سه برابر نماييد:

در برخي از نوت بوك ها نظير Fujitsu's LifeBook S series مي توانيد از باطري دومي نيز استفاده كنيد كه بر روي   modular bay تثبيت مي شود و تقريبا مدت زماني دو برابر حد معمول به شما امكان استفاده از انرژي را ميدهد. در برخي ازنوت بوك ها نيز مي توانيد از باطري سومي نيز همزمان استفاده نماييد كه برdocking station يا media slice نصب مي شود.


6-هر زمان كه توانستيد شارژ كنيد:

قبل از ترك منزل يا محل كار,تمامي باطري هاي خود را شارژ كامل كنيد.

7- CMOS battery را كنترل كنيد:

اگر شما مجبور باشيد تا laptop's clock يا system BIOS را reset نماييد,ممكن است كه backup battery به همراه داشته باشد.باطري دوم كه CMOS battery ناميده مي شود,ساعت نوت بوك را تغذيه مي نمايد هنگامي كه نوت بوك  روشن نيست.
8-برنامه هاي غير ضروري را  shut downكنيد:

تمامي برنامه هاي غير ضروري و ادواتي كه استفاده نمي كنيدرا هنگامي كه از باطري نوت بوك  خود بهره مي جوييد خاموش كنيد.هنگامي كه به wireless hot spot متصل نيستيد,Wi-Fi hardware را خاموش سازيد.اگر جهت اتصال به شبكه از PC Card بهره مي جوييد,آن را به هنگام عدم نياز جدا نماييد.شنيدن موزيك از روي سي دي و يا تماشاي فيلم دي وي دي ميزان مصرف باطري شما را دو چندان مي كند.


9-تخليه كامل باطري:

براي داشتن عمر باطري مفيد,در اولين بار استفاده اجازه دهيد تا باطري شما بخوبي تخليه شود.سپس آن را كاملا شارژ كنيد.اين كار را حداقل براي دو مرتبه از اولين استفاده از باطري نوت بوك  خود مد نظر داشته باشيد و آن را هنگامي كه ميزان انرژي باقي مانده باطري به نصف تقليل يافت,شارژ نكنيد.در هواي بسيار سرد يا مثلا در ماشين داغ از نوت بوك  خود استفاده نكنيد.باطري داغ زود تر تخليه شده و باطري سرد نيز انرژي مورد نياز شما را تامين نخواهد كرد.همچنين به اختصاص زماني اندك براي باطري كه بتازگي شارژ گرديده و گرم است ، جهت سرد شدن فكر كنيد.


10-تميز نمودن اتصالات باطري به دستگاه:

هر شش ماه تمامي در گاهي و اتصالات باطري به نوت بوك  خود را با دستمال كتاني آغشته به الكل تمييز نماييد.

11-تمامي موارد غير ضروري را غير فعال كنيد:

الف- در طول سفر با هواپيما از ديدن دي وي دي يا فايل هاي مالتي مديا جدا پرهيز كنيد.

ب -با هربار فشردن دگمه save سروصدايي از هارد نوت بوك  شما بر مي خيزد كه برق بيشتري مصرف مي كند.

ج- اگر در حين كار با لپ تاپ به كارت بيسيم نيازي نداريد، آن را خاموش سازيد.اگر فعال باشد,به صورت مداوم براي يافتن شبكه ها به جستجو مي پردازد.

د- از گزينه power option در ويندوز xp نوت بوك  خود براي كاهش مصرف برق كل سيستم يا برخي قطعات آن استفاده كنيد.

12-از گرماي بيش از اندازه دوري كنيد:

الف -دماي بالا باعث تخليه سريع باطري مي شود.

ب- باطري نوت بوك خود را در دماي اتاق نگهداري و يا شارژ كنيد.

ج- از شارژ ناقص باطري خودداري كنيد.

د -تا انتها آن را بطور كامل مصرف كنيد,مگر اينكه نگران از دست دادن ناگهاني فايل هايي باشيد كه در حين كار ممكن است به علت تمام شدن جريان انرژي از دست بدهيد.

13 -از قابليت هاي نوت بوك خود براي صرفه جويي در مصرف باطري استفاده نماييد:

الف-تمامي نوت بوك ها به يك روش منابع برق را كنترل نمي كنند.برخي براي سفر هاي تجاري طراحي شده انداين نوت بوك برق كمتري مصرف مي كنند.

ب-از قابليت توكار صرفه جويي در مصرف باطري با توجه به مندرجات دفترچه راهنماي آن استفاده نماييد.اغلب كاربران حتي از وجود چنين چيزي در نوت بوك خود بي خبرند.

ج-غالبا كاليبره سازي لپ تاپ به آساني دابل كليك كردن بر روي آيكن باطري در نوار ابزار سيستم عامل آن است.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

Core i5 یا Core i7 کدام مناسب شماست؟

انتخاب پردازنده مناسب یکی از سخت ترین و پیچیده ترین تصمیمات در حین خرید یک کامپیوتر جدید است جائیکه برای هر دو نام بزرگ این رده یعنی اینتل و AMD زیر گروه های متعدد با سوکت های گوناگون و قیمت های کاملا متفاوتی دیده می شود که انتخاب پردازنده مناسب و به طبع آن مادربورد پشتیبانی کننده از آن سوکت را به یکی از دشوارترین انتخاب ها در حین خرید یک سیستم دسک تاپ جدید بدل نموده است. در مقاله پیش رو قصد داریم دو پردازنده پر سر و صدای این روزهای بازار یعنی سری Core i5 و Core i7 از پردازنده های اینتل را با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب از میان این دو مدل را تا اندازه ای آسان نمائیم. با ما همراه شوید.


Core i5 یا Core i7 کدام مناسب شماست؟


در نگاه اول برای خرید یک CPU تقریبا همگی خریداران میزان بودجه ای که برای این کار

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

پیش فرض آموزش بک آپ گرفتن از سیتم عامل های ویندوز (7 ،ویستا ،xp،...و سرور) و لینوکس

این بحث رو با چند تا سوال شروع میکنم

نصب سیستم عامل برای شما چه قدر طول میکشه ویندوز xp احتمالا 45 دقیقه ،ویندوز 7 هم میگند 20 دقیقه ، نصب مکینتاش حتما خیلی دردسر داره و لینوکس رو که من نصب نکردم ازین که بگزریم نصب درایور ها و اپدیت کردن اونا و بعد نصب سایر نرم افزار ها رو هم به اون زمان اولیه اضافه کنید خود نصب ویندوز xp به همراه سایر نرم افزار ها و تنظیمات اون برام 3 تا 4 ساعت طول میکشه.

سوال بعدی اینکه سیستم عامل شما چه قدر پایداره یهنی بعد از نصب یه سیستم عامل تر و تمیز براتون تا چه مدت کار میکنه و چه قدر طول میگشه تا سرعت اون به صفر میل کنه یا اینکه دیگه لود نشه امیدوارم از کسانی نباشید که هفته ای یه باز سیستم عامل عوض میکنند من که دیدم بعضیا روزی یه بار سیستم عاملو عوض میکنند حالا بمونه که باهاش چی کار میکنند (خود من که نزدیک 8 ماهه یه ویندوز xp با سرعت خوب و بازدهی مناسب دارم)

تا حالا چند بار به دلایلی مثل ویروسی شدن ، بالا نیومدن سیستم عامل، سرعت پایین و...مجبور شید دوبار هسیستم عاملتون رو دوباره نصب کنید

برای جلوگیری از صرف زمان زیاد برای نصب مجدد سیستم عامل یه راه وجود داره اونم گرفتن backup از سیستم عامل هسش با این اموزش میتونید بعد ا نصب سیستم عامل یه بک اپ او ن بگیرید تا در مواقع ضروری یتونید در کمتر از 5 دقیقه سیستم عاملتون رو راه اندازی کنید حتی اگر شما روش بک اپ گرفتن رو میدونید شاید بد نباشه این مطلب رو بخونید

با این روشی که میگم میتونید از سیتم عامل های ویندوز (ایکس پی ، 7 ، ویستا و....)ولینوکس ، همچنین از تمامی درایو های اونا به همراه نرم افزار های لازم بک اپ بگیرید
سعی شده از نرم افزار هایی استفاده بشه که دارای بهترین عملکرد و همچنین کمترین حجم باشه

قبل از توضیح روش اصلی یه توضیح مختصر در مورد روش های بک اپ گیری مرسوم بگم

1-استفاده از system restor در ویندوز :
قصد من آموزش این برنامه نیست اما

یه توضیع مختصر:
{{{{{{{{{{{
system restor:
بازگرداندن كامپيوتر به زمان گذشته در صورتى كه هنگام كار با كامپيوتر يا پس از نصب يك برنامه دچار مشكل شديد مى توانيد با بازگرداندن كامپيوتر به زمانى در گذشته كه اقدام به ساخت Restore Point نموده ايد و يا زمان هايى كه سيستم عامل به طور اتوماتيك اين نقاط قابل بازگشت را ايجاد نموده است، مشكل ايجاد شده را برطرف سازيد. براى بازگرداندن كامپيوتر به زمان گذشته از منوى Start ، منوى Programs، منوى Accessories، منوى System Tools فرمان System Restore را اجرا نمائيد. در پنجره ظاهر شده گزينه Restore my computer to an earlier time را انتخاب نموده بر روى دكمه Next كليك كنيد. در پنجره اى كه ظاهر خواهد شد از ناحيه سمت چپ آن، روز و تاريخ مورد نظر (كه مايليد كامپيوتر به آن زمان بازگردد) را انتخاب نمائيد. جهت تغيير ماه مى توانيد از پيكان هاى دو طرف آن استفاده نمائيد. پس از انتخاب ماه در كادر زير آن بر روى روز مورد نظر كليك كنيد. دقت كنيد فقط روزهايى كه شماره آنها به صورت پررنگ نوشته شده است داراى Restore Point بوده و قابليت بازگشت به آن وجود خواهد داشت. چون ممكن است در يك روز بيش از يك نقطه قابل بازگشت وجود داشته باشد، پس از انتخاب روز مى توانيد از ناحيه سمت راست Restore Point يا System CheckPoint كه مايل به بازگشت به آن هستيد را انتخاب نموده بر روى دكمه Next كليك كنيد. در پاسخ به پنجره ظاهر شده دكمه OK را فشار داده و مجدداً بر روى دكمه Next كليك نمائيد. پس از Restart شدن كامپيوتر، شرايط ويندوز به تاريخ و ساعت انتخاب شده باز خواهد گشت.
}}}}}}}}}}}}}

من که از - برنامه System Restore استفاده نمیکنم حتی اون را برای تمامی درایو هام خاموش کردم (نمیشه system restor رو تو ویندوز 7 خاموش کرد .
در واقع ترجیح میدم کمتر از امکانات جانبی ویندوز استفاده کنم.
توضیحات کامل در مورد system restore رو شایان عزیز توی این تاپیک گزاشته منم راجع به مضرات اون بیشتر نمیگم فقط برای اینکه عرصه خالی نمونه میگم:

• امكانات مورد نياز: برنامه SystemRestore به حداقل 200 مگابايت فضا احتياج دارد. در صورتى كه هنگام نصب ويندوز اين ميزان فضا بر روى ديسك سخت و پارتيشنى كه ويندوز بر روى آن نصب شده است موجود نباشد، اين برنامه به رغم نصب به صورت غير فعال باقى خواهد ماند. براى فعال نمودن اين برنامه ابتدا مى بايستى حداقل فضاى مورد نياز براى اين برنامه را فراهم نموده سپس System Properties را از Control Panel اجرا نمائيد. در پنجره اى كه ظاهر خواهد شد زبانه ((Tab Performance را انتخاب نموده، بر روى دكمه File System كليك نمائيد. زبانه Troubleshooting را انتخاب نموده و گزينه Disable System Restore را غيرفعال نمائيد. در ويندوز XP براى فعال نمودن System Restore از Control Panel آيكون System Properties را اجرا نموده از زبانه System Restore گزينه Turn off systemrestore on all drives را غير فعال نمائيد.

بازگشت به زمانى بين يك تا سه هفته: فاصله زمانى از گذشته كه امكان بازگشت به آن وجود دارد به عوامل مختلفى بستگى دارد، از اين عوامل مى توان به ميزان استفاده از كامپيوتر، فضاى موجود بر روى ديسك سخت (و يا پارتيشنى كه ويندوز در آن نصب شده است) و بالاخره فضايى كه به System Restore اختصاص يافته است اشاره نمود. به طور متوسط امكان بازگرداندن سيستم به زمانى بين يك تا سه هفته در گذشته وجود خواهد داشت.
داشت یعنی میتونید سیستم عاملتون رو حداکثر سه یا 4 هفته جونتر کنید که مطمئنن مثل یه سیستم عامل تر و تازه نخواهد بود.

چونکه ویندوز به اتوماتیک اقدام به اپدیت کردن بک اپ های قدیمی میکنه امکام داره یک سری نواقص هم ذخیره بشند و برخی از ویروس ها و اثرات انها هم همین طور

System Restore و برنامه هاى نصب شده: در صورت بازگردان سيستم به زمانى ماقبل از نصب يك برنامه، برنامه فوق پس از انجام عمليات و بازگشت سيستم ديگر كار نخواهد كرد. به عنوان مثال اگر شما امروز اقدام به نصب يك نرم افزار در سيستم خود نمائيد در صورت بازگردان سيستم به ديروز، برنامه نصب شده ديگر نمى تواند كار كند. براى استفاده از برنامه فوق مى بايستى آن را مجدداً نصب نمائيد. البته بهتر است براى حذف كامل برنامه فوق قبل از نصب مجدد، از آيكون Add/Remove Programs واقع در Control Panel استفاده نمائيد.


2 بک آپ گیری بوسیله norton ghost محصول شرکت سیمنتک

برای حل مشگلاتی که در بالا برای System Restore ذکر کردم مسئولین این شرکت دست به کار شدند یک نرو افزار بک اپ گیری رو نوشتند ( این رو بگم که شرکت سیمنتک وقتی شرکت پاور گوست داشت ورشگست میشد امتیاز اون رو خرید و خیلی از محصولات اون شرکت رو فقط با تغییر نام با نام خودش به بازار ارائه میکنه)

ورژن 14 این نرم افزار برای نصب در ویندوز ویستا و ورزن 15 اون برای ویندوز 7 عرضه میشه که هردوی این ها عملکردی مثل System Restore دارند یعنی شما اول یه بک اپ اولیه میگرید و بعدا در صورتی که دلتون خواست میتونید تغییراتی رو که بعد از بک اپ گیری اعمال کردید وارد بک اپ قبلی میکنید مثلا شما دیروز یه بک آپ از سیستم عاملتون گرفتید و لی امروز یه نرم افزار جدید نصب میکنید که میخواید ائنم توی بک اپتون باشه برای این کار لازم نیست دوبار ه یه بک اپ جدید بگیرید میتونید همون بک اپ قدیمی رو اپدیت کنید

توضیحات بک آپ گیری و restore سیستم عامل توی این تاپیک ذکر شده
فقط من چند نکته که اضافه کنم اینه که
1 ورژن های 10 و بالاتر این محصول قابلیت اپدیت کردن بک اپ های قدیمی رو داره
2 ورژن های 10 و بالاتر دارای دو نسخه هستند یک نسخه نصبی که شما بوسیله فقط میتونید بک اپ بگیرید یه بار دیگه هم بگم بوسیله ورزن های 10و11و12و13و14و15 فقط یتونید بک اپ بگیرید ولی نمیونید بک اپ رو restore کنید برای restor کردن شما نیاز مند نسخه قابل بوت bootable از همون ورزن هستید(restore کردن تنها از طریق نسخه بوت ایبل امکان داره و اگر این سی دی رو نداشته باشید نمی تونید بک آپ هاتون رو restore کنید )


به عنوان مثال در ورژن 15 حجم نسخه ای که باید نصب کنید در حدود 140 مگابایت است و حجم نسخه بوت ایبل که بروی سی دی باید رایت بشه در حدود 170 مگابایت است یعنی در مجموع باید شما حتما 340 مگابایت دانلود کنید یا وقتی که میرید این ورژن رو بخرید باید سی دی بوت ایبل رو هم بگیرید (ممکنه سی دی نسخه نصبی با سیدی بوت ایبل یکی باشند نه دو تا به صورت جداگانه)

3 بعد از اینکه بوسیله نسخه نصبی بک اپ گرفتید میتونید نرم افزار نصب شده رو پاک کنید البته در صورتی که نمیخواید بک آپ ها تون رو آپدیت کنید چونکه برای restore کردن بک اپ ها نیازی به این نسخه نصب شده ندارید و restore از طریق نسخه بوت ایبل امکان دارد


4 ورزن 8 نرم افزار نورتون گوست که فقط بروی ویندوز xp نصب میشه میتونه هم کار بک اپ گیری و هم restore کردن رو انجام بده همچنین میتونید بوسیله اون بک اپ هاتون رو به صورت بوتایبل بروی یک سی دی که نه چند تا سی دی یا یه دی وی دی رایت کنید یعنی برای restore کردن نه به نسخه نصبی اون نیاز داری و نه نسخه بوت ایبل و کافیه اولین سی دی رو که رایت کردین درون سی دی رام بزارید و سیستم رو از روش بوت کنید ، این ویزگی یعنی ساختن سی دی بوتایبل از بک اپ ها در ورزن های 14 و 15 وجود نداره وبوسیله اونا فقط میتونید بروی سیستم بک آپ ها رو ذخیره کنید
اگر خودتون هم بک اپ ها رو بروی سی دی رایت کنید بوت ایبل نمیشند و برای restore مجبورید اوانا رو بروی هارد سیستم برگردونید و اگر در این حین احتمالا سیستم شما دیگه بالا نیاد به مشگل برمیخورید


5 ورژن 8 این نرم افزار دارای یه سی دی نجات بوتایبل با حجم 1.4 مگا بایت است که بوسیله اون میشه از سیستم عامل های ویندوز (7 و ویستا و ایکس پی و ...)و سیستم عامل لینوکس (دارای فایل سیستم ext2/3 ) به همراه نرم افزار های نصب شده در آن بک اپ گرفت که اموزش اون رو توی پست بعدی میزارم به همراه لینک دانلود اون


3 بک آپ گرفتن بوسیله نرم افزار EASEUS Todo Backup :
که اینم به موقع توضیح میدم
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

 

نکات بسیار مهم درباره باطری


حتما بخوانید چون باید بدانید

باطری یکی از مهمترین قطعات نوت بوک می باشد و روش نگهداری ، نحوه شارژ و دشارژ صحیح آن به طول عمر بیشتر آن کمک می کند. به طور مستقیم هر باطری برای 500 مرتبه سیکل شارژ و دشارژ ساخته شده است ، شما می توانید با فعال نمودن energy saving در سیستم عامل خود بهافزایش طول عمر باطری خود کمک کنید.
درجه حرارت مناسب جهت شارژ باطری از 5 تا 35 درجه سانتی گراد است.
برای اولین شارژ باطری ، باید باطری بطور کامل دشارژ شده و سپس آن را شارژ نمایید. شما می توانید تا زمانی با باطری کارکنید که علامت هشدار دهنده روی صفحه مانیتور لزوم شارژ باطری را اعلام می نماید، توصیه می شود که قبل از این زمان شما باطری دستگاه خود را شارژ ننمایید.
اگر چنانچه شما 5 دقیقه پس از اولین علامت هشدار شارژ باطری نسبت به وصل کردن آداپتور اقدام ننمایید ، کامپیوتر بطور اتو ماتیک خاموش خواهد شد.
سیستم عامل ویندوز در گوشه سمت راستtask bar ظرفیت باطری را در هر لحظه با بردن نشانگر موس بر روی آن نشان می دهد.
نکته مهم : اگر چنانچه شما از دستگاه خود برای مدت طولانی استفاده نمیکنید لازم است که باطری را از دستگاه خارج نموده و آنرا تحت شرایط زیر نگهداری نمایید.
1- قبل از خارج کردن باطری آنرا بین 2/1 تا 2/3 شارژ کنید
2- محل نگهداری باطری بایستی در یک محل خشک و در دمای بین 0 تا 30+ درجه سانتیگراد باشد.
تمیز کردن نوت بوک
1- نوت بوک را خاموش کنید
2- کابل آداپتور و کابل شبکه را از نوت بوک جدا کنید.
3- باطری را خارج نمایید.

 

توجه ضروری : به هیچ وجه قطعات داخلی نوت بوک را خودتان تمیز نکنید و این کاررا به عهده متخصصان بگذارید.

 

هرگز از مواد شوینده و یا دستمال زبر جهت تمیزی دستگاه استفاده نکنید ، این کار به دستگاه حروف کیبرد و رنگ لطمه میزند.
مطمئن شوید که مایعات به هنگام تمیز کردن وارد دستگاه نمی شوند.
جهت تمیز نمودن سطوح از یک دستمال نرم و خشک استفاده کنید.
بمنظور تمیز کردن سطوحی که کثیف شده اند از یک دستمال نرم که با آب و مقدار بسیار کمی مایع شوینده مخصوص مرطوب شده است استفاده کنید.


پنج نکته برای ذخیره انرژی باطری لپ تاپ

برای مثال در هوای خنک و دمای پایین تر ، باطری بهتر کار می کند و استفاده می شود .از قرار دادن نوت بوک در ماشین گرم وکار در آفتاب برای مدت طولانی پرهیزکنید و همیشه نوت بوکتان را بر روی سطح صاف قرار دهید چون بالش و پتو به نگه داری گرما و به کار کردن و مصرف زیاد باطری شما کمک میکند .
اینجا 5 راه حل برای کمک به صرفه جویی در استفاده باطریتان است تا به شما اجازه دهد طولانی مدت تر کار کنید :

 • روشنایی نمایشگر را تنظیم کنید :
  اکثر نوت بوک ها به شما این اجازه را میدهند تا نور نمایشگرتان وقتی باطری دستگاهتان در حال تمام شدن است کم کنید . تاجایی که میتوانید آن را تحمل کنید نور آن را کم کنید تا حد اکثر عمر باطری را داشته باشید .
 • از نرم افزار مدیریت نیرو ( انرژی )استفاده کنید :
  اکثر سیستم های کارایی همراه با نرم افزار مدیریت نیرو هستند که به شما این اختیار را میدهند که چطور مصرف شدن نیروی نوت بوک تان را کنترل کنید .
  از تنظیم Default برای حالت کم نیرو ( Low-Power) استفاده کنید و یا به طور دستی تنظیمات حداقل رسانی نیرو را انجام دهید .
 • Wifi  و  بلوتوث را غیر فعال کنید :
  اگر از آنها استفاده نمی کنید خاموششان کنید .آنها نیروی باطری شما را برای یافتن شبکه و یا دستگاههای دیگر استفاده میکند و میتوانند نیروی با ارزش شما را با عجله بجوند .
 • دستگاههای خارجی را از دستگاه جدا کنید :
  هر چیزی که به دستگاه شما متصل باشد ، ائم از پرینتر ، درایو خارجی ،کیبورد ، موس ، مانیتور ، انرژی مصرف میکنند . بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید آنها از باطری دستگاهتان استفاده نمی کنند ، جدا کردن تمام چیزهایی است که بدانها احتیاج ندارید .
 • هارد درایو را راه بینداز نه CD و DVD :
  صدایی که هنگام استفاده از هارد درایو به گوشتان میرسد ، صدای مصرف انرژی است اما هارد درایو به اندازه CD/DVD Player انرژی مصرف نمی کند .
  وقتی عمر باطری ............... است ، شما از کار کردن با برنامه ها ویا دسترسی به فایل ها از هارد درایوتان سود خواهید برد منابع خارجیتان .
  در واقع هرگونه CD یا DVD یا حتی کارت حافظه ( memory stack)
  * این نکات کوچک میتوانند دقایق و حتی ساعتهای با ارزش از عمر باطری دستگاهتان را ذخیره کنند . البته اگر شما به زودی آنها را عملی کنید .
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

:: نقد و بررسی Dell Inspiron 5010-A
مقدار زیاد حافظه‌ی RAM و نیز Hard Drive باعث شده است تا نوت‌بوک Inspiron N5010 جایگزین خوبی برای رایانه‌های رومیزی خانگی باشد. هرچند که کیفیت ساخت می‌توانست کمی بهتر باشد و نیز نمایشگر از بعضی زاویه‌ها، دید چندان خوبی ندارد. Inspiron N5010 نوت‌بوکی 15.6 اینچی است که در Configuration‌های مختلفی موجود می‌باشد. این لپ‌تاپ که وزنی در حدود 2.8 کیلوگرم دارد مناسب افرادی می‌باشد که به لپ‌تاپی راحت بر روی پاهای خود و نیز به عنوان جایگزین رایانه‌ی خانگی احتیاج دارند. قیمت این لپ‌تاپ نسبت به توانایی‌هایی که دارد بسیار خوب می‌باشد و برای کاربران مختلف و از جمله برای دانشجویان و اساتید گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد.

لپ‌تاپ Dell Inspiron N5010 از صفحه کلید بزرگی بهره می‌برد که کلیدهای آن مستحکم هستند و در ضمن در هنگام فشرده شدن عملکرد خوبی دارند. در هنگام تایپ کردن دراز مدت شما را خسته نمی‌کند و در هنگام ضربه زدن بر روی آن‌ها نیز صدای خفه‌ای تولید می‌شود. یک صفحه کلید عددی کوچک در سمت راست صفحه کلید اصلی قرار دارد که کارآیی بسیار خوبی را برای انجام اعمال عددی و حسابداری ایجاد می‌کنند. نکته‌ی جالب در مورد این صفحه کلید عمل عکس کلیدهای F یا Function است. به طوری که عمل اصلی آن‌ها به تنظیم روشنایی نمایشگر، صدا و بعضی اعمال دیگر اختصاص داده شده است و اگر بخواهید عملکرد F1,F2,F3,… را از آن‌ها داشته باشید نخست باید کلید fn را بگیرید. البته این روش پیش از این نیز در مدل‌های دیگر اینسپایرون مشاهده شده بود و دلیل آن هم کاربرد بیشتر تنظیمات صدا، روشنایی و غیره در ویندوز به جای کلیدهای F می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید با فشردن F5 صفحه‌ی اینترنت را Refresh کنید نباید فراموش کنید که اول باید fn را نگه دارید.

تاچ پد بزرگ به شما این امکان را می‌دهد که Gesture‌های مختلف را با دو انگشت انجام دهید. این تاچ پد از Scrolling دو انگشتی، Pinching, Rotating پشتیبانی می‌کند. در ضمن با اعمال تنظیمات مخصوص می‌توانید از Scrolling دایره‌ای با یک انگشت نیز استفاده کنید. کلیدهای راست و چپ کلیک نرم هستند و در هنگام فشرده شدن صدایی از خود تولید نمی‌کنند

هیچ کلید اضافی در بالای صفحه کلید وجود ندارد و در آن قسمت فقط دکمه‌ی پاور را خواهید یافت. قسمت استراحت مچ طراحی شیار داری دارد و از ظاهر خوبی بهره می‌برد؛ ولی در هنگام استفاده در هوای گرم یا پس از مدتی استفاده که گرم می‌شود کمی ناراحت کننده به نظر می‌رسد.
در پورت‌های به کار گرفته شده بر روی این دستگاه کمی پراکندگی مشاهده می‌شود. با این حال همگی در قسمت‌های دو طرف جمع نشده‌اند و در پشت بدنه نیز جای گرفته‌اند. در قسمت جلوی لپ‌تاپ فقط اسپیکرهای استریو مشاهده می‌شوند که صدای نسبتا بلندی دارند و برای تماشای فیلم به همراه یکی؛ دو نفر دیگر و در یک اتاق ساکت مناسب می‌باشد. برای گوش دادن تفریحی و نه جدی به موسیقی هم بد نیستند. در قسمت سمت راست DVD Drive، پورت eSATA، 10/100 Ethernet port و شیار کارت حافظه‌ی SD قرار دارند. در قسمت سمت چپ نیز یک پورت USB، ورودی میکروفون، خروجی Head Phone و یک پورت HDMI برای اتصال به نمایشگرهای سازگار وجود دارد. دو پورت USB دیگر، خروجی VGA و ورودی پاور نیز در قسمت پشتی دستگاه هستند. هرچند که FireWire و Expansion Port ندارد ولی در کل از نظر اتصالات قوی می‌باشد. عدم به کار گیری FireWire نیز احتمالا به دلیل کاربری ساده‌تر این لپ‌تاپ بوده است و تصور شده کاربر به آن‌ها احتیاج پیدا نکند. با این حال داشتن eSATA امکان بسیار خوبی برای انتقال پر سرعت اطلاعات است.

این را دریافتیم که بدنه مخصوصا در قسمت سمت چپ کمی‌"غیژ غیژ!!!" می‌کند. این همان قسمتی هم هست که در هنگام فشار آوردن بر روی قسمت استراحت مچ کمی فشرده می‌شود. فکر می‌کنیم که این به پنجره‌ی تهویه ربط داشته باشد که آن قسمت را کمی‌کم مقاومت‌تر کرده است. این مشکلی است که حتی در لپ‌تاپ بسیار قدرتمند و قوی هیکل Dell Latitude 6400 XFR نیز مشاهده می‌شود. فن خنک کننده کار خود را به خوبی انجام می‌دهد، با این حال حتی موقعی که کار زیادی از CPU نمی‌کشید هم صدای نسبتا زیادی را تولید می‌کند. پنجره‌های تهویه‌ی دیگری نیز در زیر دستگاه وجود دارد و به طور کلی لپ‌تاپ خنکی در کار کردن می‌باشد، این موضوع را باید به تولید صدای زیاد فن ببخشید.

نمایشگر 15.6 اینچی این لپ‌تاپ رزولوشن 768 × 1366 پیکسل را ارایه می‌کند. وقتی آن را به طور کامل باز می‌کنید پایین آن حدود 2 سانتی‌متر از بدنه پایین‌تر می‌رود که ظاهر متفاوت و زیبایی را به آن می‌بخشد و من خودم این شکل قرارگیری را کاملا می‌پسندم. یک وب کم به همراه میکروفون نیز در بالای نمایشگر وجود دارد. نمایشگر بسیار براق می‌باشد و رفلکس آن به خصوص در محیط خارج از ساختمان حتما آذار دهنده خواهد بود. البته این را می‌توان تا حدودی با افزایش نور جبران کرد. در کل نمایشگر بدی نمی‌باشد ولی برای دید از زاویه‌ی عمودی و از پایین، کنتراست بالا می‌رود و دید از بالا رنگ‌ها رو به سفیدی می‌روند. وضعیت دید از زوایای افقی بهتر می‌باشد و می‌توانید با دوستان به صورت دسته جمعی به تماشای فیلم بنشینید.

این لپ‌تاپ مجهز به باتری 48 Watt-hour می‌باشد و در تست‌هایی که انجام دادیم به هنگام پخش مداوم ویدیو 2 ساعت و 20 دقیقه دوام آورد. در تستی که انجام دادیم Power Management را خاموش کرده بودیم، روشنایی را تا حد ماکزیمم بالا برده بودیم و وایرلس نیز روشن بود. این مدت زمان پشتیبانی برای یک لپ‌تاپ 15.6 اینچی بسیار مناسب است.

هرچند که چندان از کیفیت ساخت بدنه و نمایشگر این لپ‌تاپ راضی نبودیم، ولی از نظر تجهیزات داخلی و قیمت؛ Inspiron N5010 گزینه‌ی بسیار مناسبی برای استفاده‌های نه چندان سنگین بیرونی برای کارهای دانش آموزان، دانشجویان، اساتید و کارمندان و نیز جایگزینی رایانه‌های رومیزی می‌باشد.

طراحی زیبا و منحصر به فرد نسبت به سایر مدل های دل
تجهیزات داخلی قدرتمند به همراه ساخت با کیفیت و محکم و قیمت مناسب
صفحه نمایش عریض و با کیفیت LED
کارآیی در محیط‌ها و شرایط مختلف
بهره‌گیری از پورت‌های متنوع و مفید
صفحه کلید بزرگ و کامل به همراه سری کلیدهای عددی در سمت راست
سیستم تهویه‌ی قدرتمند برای خنک نگه داشتن دستگاه
صدای بلند و نسبتا خوب اسپیکرهای استریو
شارژدهی مناسب باتری
پد لمسی راحت

عدم تجهیز به پورت 1394
بدنه می‌توانست یکپارچه‌تر و مستحکم‌تر باشد
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

وشتن فرمول‌هاي پيچيده رياضي در نرم‌افزار 

Microsoft Word

ممكن است براي شما نيز پيش آمده باشد كه قصد داشته باشيد در هنگام تايپ متن در نرم‌افزار Microsoft Word  از اعداد كسري يا اعداد راديكالي و يا به طور كلي از فرمول‌ها و اشكال‌ مختلف رياضي در متن خود استفاده كنيد. به صورت پيش فرض اين قابليت در نرم‌افزار Word غيرفعال است. با استفاده از اين ترفند مي‌‌توانيد اين بخش را به محيط Word آورده و از امكانات بي‌‌نظير اين بخش استفاده كنيد.

بدين منظور:

1. در ابتدا نرم‌افزار Microsoft Word را باز كنيد.

2. به منوي View رفته و سپس به Toolbars برويد و Customize را انتخاب كنيد.

3. حال در پنجره باز شده به تب Commands برويد و از قسمت Categories سمت چپ Insert را به حالت انتخاب درآوريد و از سمت راست Equation Editor را انتخاب كنيد (تصوير يك راديكال با عدد a  را دارد.)

روي آن كليك كرده و كليد موس را نگه داريد، سپس آنرا بكشيد و در جايي مناسب از نوار ابزار صفحه اصلي، مثلا در كنار دكمه Bold رهايش كنيد (Drag & Drop).

4. سپس بر روي دكمه مربوطه كليك كرده، از شما سوالي مبني بر نصب آن مي‌‌شود كه با زدن دكمه Yes  مي‌‌توانيد عمليات نصب را انجام دهيد و از اين قابليت استفاده كنيد.

5. ممكن است در هنگام نصب، نياز به قرار دادن CD نصب آفيس در درون CD-Rom باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

عكس مدير عامل جديد و ايراني  Youtube

 

در خبرها داشتیم که چاد هورلی یکی از بنیانگذاران سایت مشهور Youtube از کار کناره‌گیری کرد. بعد از خرید Youtube توسط گوگل به قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ وی همچنان مدیرعامل یوتیوب باقی مانده بود که سرانجام امروز از کار خود کناره گیری و ترجیح داد زین پس به عنوان مشاور در کنار این سایت باشد. اما جایگزین وی و مدیرعامل جدید Youtube یک ایرانی-آمریکایی مشهور به نام سالار کمانگر است . سالار کمانگر پیش از این معاون بخش برنامه های تحت وب گوگل ( جیمیل ، تقویم ، بلاگر و … ) بوده که در این پست به معرفی وی خواهیم پرداخت.

 

سالار کمانگر متولد سال ۱۹۷۷ یک ایرانی – آمریکایی و فارغ‌التحصیل در رشته


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم آبان ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

با توجه به تغییراتی که در این بدافزار داده می شود و مراکز آلوده شده و نحوه گسترش این بدافزار به حتم این ویروس و جاسوس توسط مراکز خاص و با اهداف بسیار خاص انتشار یافته است.به احتمال زیاد این بدافزار آغاز رسمی جنگ سایبری علیه ایران خواهد بود و ممکن هست این ویروس به اصطلاح تله ای برای فریب کارشناسان امنیتی ایران باشد.با توجه به گزارشات مراکز رسمی حدود شصت درصد رایانه های صنعتی و شخصی ایران به این بدافزار پیشرفته آلوده شده اند و براساس برخی اخبار تایید نشده رایانه های نیروگاه اتمی بوشهر هم به این جاسوس آلوده هستند.با اینکه این ویروس شناسایی و راه های از بین بردن آن اعلام شده است ولی این بدافزار هم بروزرسانی می شود و همان طور که اشاره شد به احتمال زیاد بدافزار و جاسوس اصلی ، استاکس‌نت (به انگلیسی: Stuxnet) نمی باشد. هدف اصلی این بدافزار و یا این گروه از بدافزارها آسیب رسانی و فلج کردن مراکز صنعتی و مهم هر کشور می باشد.عده ایمعتقدند که Stuxnet قوی ترین بدافزار سازمان یافته تولید شده است. 

۱. خلاصه اي از كد آسيب رسان:


گونه كد آسيب رسان: تروجان

Exploit مورد استفاده: zero-day exploit


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

كليدهاي ميانبر ويندوز

 

Esc   لغو عمليات در حال انجام.
F1
  راهنما.
F2
  در حالت عادي تغيير نام آيتم (هاي) انتخاب شده. در برنامه هاي قديمي تر (معمولاً تحت داس)ذخيرة فايل جاري.
F3
  جستجو.
F4
  باز كردن ليست پايين رونده Address Bar
F5
  به روز آوري  Refresh


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

روشن نگه داشتن کامپیوتر هنگام قطع برق !!!
ممکن است شما هم گاهی مشغول کار با کامپیوتر بوده اید که ناگهان برق میرود و کار شما نیمه کاره میماند ، حتی ممکن است بر روی یک پروژه بزرگ کار میکردید و اطلاعات را ذخیره نکرده بودید اما با این اتفاق تمامی زحمات شما از دست می رود. پس باید چاره ای بیاندیشید ، قصد داریم به شما ترفندی را معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید بدون خریداری دستگاه خاصی کاری کنید که با رفتن برق دستگاه شما خاموش نشود!
روی دسکتاپ یا صفحه اصلی راست کلیک کنید. سپس گزینه آخر یعنی
Properties
را انتخاب کنید.
بعد مسیر زیر را دنبال کنید:
Setting > Advanced > Adapter > Properties > Resources
حال عبارت زیر را انتخاب کرده و اوکی کنید.
Memory Rang
حالا اگر برق رفت دستگاه شما خاموش نمی شود میتوانید با زدن فیوض امتحان کنید. (لازم به ذکر است ممکن است این ترفند بر روی بعضی از دستگاه ها جواب ندهد)
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 


 

» Blu-Ray چیست؟
BD یا همان Blu-Ray Discs نسل آینده ی تکنولوژی دیسک های نوری است که با همکاری بزرگ ترین شرکت های IT به تولید رسیده است. برخلاف دستگاه های رایت دیسک های DVD که از نور مادون قرمز استفاده می کنند دیسک های بلوری به وسیله ی نور فرا بنفش (که دارای طول موج کمتری است) نوشته می شوند. این موجب می شود تا علاوه بر کیفیت و دقت بالاتر در مراحل رایت حجم دیسک ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد؛ به گونه ای که یک دیسک DVD یک لایه 4.7 گیگابایت و دو لایه 8.5 گیگابایت اطلاعات ذخیره می کند در حالی که دیسک های جدید بلوری یک لایه 25 گیگابایت و دولایه 50 گیگابایت توانایی ذخیره اطلاعات را دارا می باشند.
اما این فضای وسیع ذخیره سازی به چه کار می اید؟ همانطور که می دانید رابطه ای مستقیم بین کیفیت تصاویر ویدئویی و حجم انها برقرار است. پس برای داشتن فیلم هایی با کیفیت تر نیاز به فضایی بیشتر خواهیم داشت که با تشکر از تکنولوژی بلوری این فضا مهیا گردیده است. فیلم های سینمایی غالبا به وسیله دوربین های 35 میلی متری فیلم برداری می شوند. اما فرمت 35 میلی متری به گونه ای نیست تا بتوان فیلم ها را در قالب ان توزیع کرد. تنها راه ممکن تبدیل نگاتیو های اصلی به فرمتی رایج تر و ارزان تر است. در جریان این تبدیل بخشی از جزئیات تصاویر از بین خواهند رفت چرا که تبدیل فرمت فیلم با فشرده سازی آن همراه است. با افزایش فضای ذخیره سازی اطلاعات نیاز به فشرده سازی کاهش می یابد و این به معنای افزایش کیفیت و جزئیات تصاویر است. ظهور دیسک های بلوری این امکان را فراهم کرده است تا فیلم های سینمایی در قالب فرمت وضوح بالا (High Definition) ارائه گردند.

سایزهای استاندارد BD-Rip ها عبارتند از:

720p : 1280x72۰
1080p: 1920x1080

در حالیکه ابعاد استاندارد DVD عبارتند از:

480p: 720x480
576p: 720x576

» «وضوح بالا» (HD)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

 معمای مایکروسفافت

دومعمايی كه مايكروسافت نمیتواندحل كند!!! 

  1. هند کشف کرد که هیچ کس نمیتواند پوشه ای به نام CON را درهیچ قسمتی از کامپیوتر ایجاد کند. این چیزی خیلی عجیب... و باور نکردنی است.  در مایکروسافت ، کل تیم نمی توانند پاسخ چنین اتفاقی را بدهند!! همین حالا امتحان کنید،فولدری به نام CON را نمیتوانید ذخیره کنید. 

 
 .2یک فایل تکست خالی باز کنید(کلیک راست،new text document)، سپس متن Bush hid the facts را تایپ کرده و آنرا ذخیره کنید. پنجره را بسته و دوباره باز کنید.شکلی عجیب خواهید دید!!:surprised :  


 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

ايميل رفته را بازگردانيد + عکس
جی‌میل قابلیت جالبی به نام واگرد (Undo) دارد که با استفاده از آن می‌توان ایمیل‌های
 ارسال شده را پس گرفت.

به گزارش ایتنا، شاید برخی اوقات شده که شما مدتی پس از ارسال یک ایمیل،
 متوجه شده‌اید که آدرس گیرنده را اشتباه تایپ کرده‌اید و این ایمیل از
inbox یک کاربر دیگر سر در می‌آورد.

در این مواقع شاید فکر کنید با بستن مرورگر یا حتی در موارد مهمتر با از برق کشیدن
 رایانه می‌توان جلوی ایمیل ارسال شده را گرفت! ولی جی‌میل را نمی‌شود از برق کشید.

در چنین مواردی دکمه Undo Send که می‌تواند ایمیل ارسال شده را پس بگیرد،
 بسیار کارساز است.

گوگل این قابلیت را در مارس 2009 به جی‌میل افزود. در آن زمان کاربران
 فقط 5 ثانیه برای پس گرفتن ایمیل‌های ارسالی خود زمان داشتند.

گوگل مرتباً این مدت زمان را افزایش داده و آن را به 10 ثانیه، 20 ثانیه و اکنون
به 30 ثانیه رسانده است.

بر این اساس کاربران 30 ثانیه فرصت دارند تا ایمیلی را که اشتباهی ارسال کرده‌اند
یا مایلند در متن آن تغییراتی ایجاد نمایند، با استفاده از Undo Send پس بگیرند.

برای فعال کردن این ویژگی فوق‌العاده مفید، به صفحه settings رفته و در بخش Labs
گزینه Undo Send را فعال کنید. سپس بر Save changes در پایین صفحه کلیک کنید.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

گذاشتن تصویر مورد نظر هنگام بالا آمدن ویندوز

وارد run شده و regedit را تایپ می کنیم از صفحه باز شده به آدرس زیر بروید :

HKEY-CURRENT-USER / control panel / desktop

یک فایل به نام wall paper از نوع string value بسازید و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

 
تفاوت‌های تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی و پلاسما را بدانید

تفاوت‌های تلویزیون‌های ال سی 
دی و ال ای دی و پلاسما را بدانید!

در ال‌ سی ‌دی‌ برخلاف پلاسما مشكل زمان پاسخ‌دهی وجود دارد. یعنی مدت زمانی طول می‌كشد تا ال‌ سی ‌دی بتواند یك فریم را جایگزین فریم قبلی كند. این مسئله باعث می‌شود به هنگام ...
 
امروزه بییش ترین سهم تولید تلویزیون به فناوری های

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

خانه و خانه‏دارى / بهداشت و تندرستى

پيشگيرى از بروز سندرم تونل كارپال

كاربران كامپيوتر بخوانند:

شهرام آبابايى

سندرم تونل كارپال (سندرم كانال استخوان مچى يا CTS)، شرايطى دردناك و تضعيف‏كننده است. اين حالت با عصب ميانى و تاندون خم‏كننده‏اى كه از ساعد به داخل دست و از طريق


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم تیر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

تعرفه خدمات اينترنت وايمكس اعلام شد

با تصويب سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، تعرفه خدمات اينترنت مبتني بر فناوري وايمكس اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، پيرو خبر تصويب نهائي تعرفه خدمات اينترنت بي سيم مبتني برفناوري وايمكس در جلسه 87 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد.
بنابراين گزارش، تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اشتراكي با پهناي باند 128kbps با ضريب 1:10برابر368 هزار ريال، با ضريب 1:9 معادل 404 هزار و 800 ريال و با ضريب 1:8 نيز 441 هزار و 600 ريال است.
تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اشتراكي با پهناي باند 256kbps با ضريب 1:10برابر414 هزار ريال، با ضريب 1:9 معادل 455 هزار و 400 ريال و با ضريب 1:8 نيز 496 هزار و 800 ريال خواهد بود.
تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اشتراكي با پهناي باند 512kbps با ضريب 1:10برابر 504 هزار ريال، با ضريب 1:9 معادل 554 هزار و 400 ريال و با ضريب 1:8 نيز 604 هزار و 800 ريال است.
تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اشتراكي با پهناي باند 1mbps با ضريب 1:10برابر 686 هزار ريال، با ضريب 1:9 معادل 754 هزار و 600 ريال و با ضريب 1:8 نيز 823 هزار و 200 ريال در نظر گرفته شده است.
تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اشتراكي با پهناي باند 2mbps با ضريب 1:10برابر 1 ميليون و 49 هزار ريال، با ضريب 1:9 معادل 1 ميليون و 153 هزار و 900 ريال و با ضريب 1:8 نيز 1 ميليون و 258 هزار و 800 ريال خواهد بود.
بر اساس اين گزارش، تعرفه خدمات اينترنتي بصورت اختصاصي نيز براي پهناي باند 128kbps برابر 2 ميليون و 944 هزار ريال، براي پهناي باند 256kbps نيز 3 ميليون و 312 هزار ريال، با پهناي باند 512kbps معادل 4 ميليون و 32 هزار ريال، براي پهناي باند 1mbpsبرابر 5 ميليون و 488 هزار ريال و با پهناي باند 2mbps نيز 8 ميليون و 392 هزار ريال تعيين شده است.
بر اساس اين گزارش، اعمال تعرفه جداول فوق مبتني بر شرايط ذيل خواهد بود.
1- ترافيك بصورت نامحدود در نظر گرفته شده است.
2- اپراتور مجاز است تعرفه­هاي فوق را در صورت انتخاب متقاضي براي ارائه سرويس با داشتن قابليت جابجايي داخل شهرهاي استان و بين استاني، تا حداكثر 10% افزايش دهد.
3- اپراتور مجاز است بسته­ها و مدل­هاي تعرفه­اي مختلف را با اعمال محدوديت حجم ترافيك دوره­اي، به شرط رعايت سقف تعرفه­هاي مذكور و پس ازاخذ تائيديه سازمان ارائه نمايد.
4- ارائه پهناي باندهاي ذكر نشده در جدول بالا بارعايت حدود بالا و پايين تعرفه هاي فوق و به نسبت خطي، بلامانع است.
5- در صورتيكه سرويس دهي به مشترك به دليل عدم پرداخت هزينه كاركرد ماهانه از سوي وي با رعايت شرايط مندرج در قرار داد اشتراك كه به تاييد سازمان رسيده است يا بر اساس درخواست وي قطع شده باشد، اپراتور مي تواند حداكثر مبلغ 000/50 ريال بعنوان هزينه وصل مجدد سرويس از مشترك دريافت كند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم تیر ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

تنوع در ساخت لپ تاپهای مدرن دقیقاً چیزیست که پتانسیل لازم برای کار را فراهم می کند، و نه فقط از آنها بعنوان یک کامپیوتر همراه استفاده می شود، بلکه همچون یک سیستم مدرن و چند منظوره قابلیت پخش برنامه های چندرسانه ایی و کارهای سازمان یافته را دارد. در این بین پورتهای لپ تاپ از اجزاء مهم و کارآمد سیستم بشمار می روند که بوسیله آنها می توانید وسایل جانبی زیادی به لپ تاپ وصل کنید. در واقع پورتها همان مبدل ها و رابط هایی  هستند که دستگاههای مختلف را به کامپیوتر وصل می کنند. هر کدام از آنها برای اهداف عمده و مشخصی نصب شده اند که قابلیتهای بسیار جالبی دارند. حال می خواهیم شما را با کارایی هر کدام از پورتها آشنا کنیم و بالاخره اینکه اطلاعات لازم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

یک پسربچه مقدونیه‌ای جوانترین مهندس سیستم ماکروسافت  و کامپیوتر در جهان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم خرداد ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

چطور كد فايل آهنگ، كليپ، عكس، را بدست آوريد و در وبلاگ خود بگذاريد

اول از همه این کد رو به شما میدم ؟؟

  

 در وست این عبارت که بالا نوشتم یه کلماتی مثل این جمله است 

http://persiandrive.net/download2.php?a=238554&b=e76f1bfb409f10eaee09233628a089fe)

این جمله را حذف کرده و کد آهنگ مورد علاقه خود را بزارید !!

سوال این است که آهنگ داخل کامپیوتر را چه طوری کد آن را بیاورم ؟

*اول از همه به سایت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

رجیستـــــــری چیست ؟

    رجیستری بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده‌ای است با ساختار درختواره که برای ذخیره تنتظیمات و خصوصیات نسخه های 32 بیتی ویندوز شامل ویندوز های 95 , 98 , me , 2000 , NT و XP استفاده میشود .


رجیستری شامل اطلاعات و تنظیمات مربوط به سخت افزار , نرم افزار , کاربران و ظاهر کامپیوتر شماست . هر وقت که شما تغییری در کنترل پنل تان می دهید یا نرم افزاری نصب می کنید و یا قسمت مربوط به فایل های سیستمی رادستکاری می کنید , این تغییرات در قسمت رجیستری ثبت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

این روزها بسیاری از کاربران در تب و تاب تهیه و نصب ویندوز 7 هستند. تعریف‏ها و نقدهای مختلفی که از ویندوز 7 شده باعث شده است که بسیاری از کاربران که تجربه خوبی از ویندوز ویستا نداشته‏اند به این ویندوز جدید تمایل پیدا کنند. علاوه بر آن آمار کاربرانی که پس از استفاده از این ویندوز از آن اعلام رضایت کردند بالا بوده و این موضوع نوید روزهای خوشی را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است. اما در این میان عده‏ای از کاربران هستند که عقیده خاصی را دنبال می‏کنند. آن‏ها معتقدند که ویندوز 7، همان ویندوز ویستا است که توسط مایکروسافت کمی کاربر پسند‏تر شده است. در نتیجه همچنان ویندوز XP را ترجیح می‏دهند. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد. تفاوت‏های بین ویندوز 7 و ویستا قطعاً چیزی فراتر از یک تغییرات کوچک است. در این ترفند قصد داریم به معرفی 18 قابلیت جالبی بپردازیم که در ویندوز ویستا و سایر ویندوزها از هیچ یک از آن‏ها خبری نبود. قابلیت‏هایی که هر یک به خودی خود یک تغییر جدی محسوب می‏شود .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

 

 
بدون نام كردن يك فايل
 

بر روي فايلي را که ميخواهيد نام نداشته باشد کليک راست کنيد و گزينه Rename را بزنيد . سپس کليد  Alt  را نگهداشته و عدد 0160 را تايپ کنيد و کليد  Alt  را رها کنيد . مشاهده ميکنيد که فايل بدون نام است .

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

 
 
 
 

براي اين كار ابتدا يك فايل Notepad را باز نموده و عبارات زير را در آن تايپ نماييد :

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]

iconarea_image=               Image address

iconarea_text=0x00FFFFFF

سپس آن فايل را در درايو يا پوشه اي كه مي خواهيد عكس در زمينه اش قرار دهيد ، با نام Desktop و با فرمت .INI ذخيره نماييد . توجه داشته باشيد كه فقط زمينه پوشه يا درايوي عكس دار ميشود كه فايل را در آن ذخيره نموده ايد . درقسمت Image address بطور مثال عكس شما با نام ۰۱ داخل پوشه اي به نام New داخل درايو D مي باشد .          مثال:   D:\New\01

دانلود فایل آماده

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

ویندوز ایکس پی همراه بی نیاز به نصب MiKiCuN Windows Xp Portable

MiKiCuN Windows XP کاملترین دیسک زنده ویندوز پرتابل (همراه) ای است که تاکنون منتشر شده است. این ویندوز بسته به امکانات سخت افزاری سیستم شما در حالت های مختلف و با قدرت و ویژگی های کم و زیاد بارگذاری میشود و هرچه سیستم شما قویتر باشد ویندوزی که اجرا میشود امکانات بیشتری دارد.


حالت های مختلف این ویندوز با توجه به سخت افزار مورد نیاز:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

آموزش نصب ويندوز 7

شمال کلیک

درحالي که هنوز ويندوز ويستا جاي خود را به درستي در بين مردم باز نکرده و هنوز مدت زيادي از ارائه سرويس پک 1 آن نمي گذرد ، شرکت مايکروسافت در اقدامي عجولانه ، به معرفي و ارائه ويندوز 7 پرداخت . هنوز دليل اين اقدام مايکروسافت به درستي مشخص نگرديده است ، ولي بعضي بر اين عقيده اند که ويستا به دليل نياز به سيستم سخت افزاري نسبتاً قوي براي نصب ، عليرغم تمامي محاسن امنيتي ، استحکام ساختار و زيبايي چشمگير پوسته آن ، آنچنان مورد استقبال گسترده مردم همانند XP قرار نگرفت و ظاهراً شرکت مايکروسافت با رفع

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

آموزش برنامه Hyper Terminal ( آموزش عمومی )


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

براي افزايش سرعت دانلود روی دیسكتاپ كليك راست كرده و وارد گزينه Properties شويد و سپس در پنجره desktop وارد گزينه customize desktop شويد و سپس منوي web را انتخاب كنيد و My Current Home Page را انتخاب کنید به بخش properties برويد و سپس Download را باز کنید و گزينه limit hard-disk usage for this page to را روشن كرده و عدد آن را زياد كنيد.(عدد موجود را یاداشت کنید ) اين ترفند يك ترفند جالب و مخفي ويندوز ايكس پي است و واقعاً سرعت دانلود در اينترنت را افزايش مي دهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

فیبرنوری چیست؟
فیبرهای نوری رشته های بلند و نازکی از شیشه بسیار خالصند که ضخامتی در حدود قطر موی انسان دارند. آنها در بسته هایی بنام کابلهای نوری کنار هم قرار داده میشوند و برای انتقال سیگنالهای نوری در فواصل دور مورد استفاده قرار میگیرند.
اگر با دقت به یک رشته فیبر نوری نگاه کنید، می بینید که از قسمتهای زیر ساخته شده :
• هسته _ هسته بخش مرکزی فیبر است که از شیشه ساخته شده و نور در این قسمت سیر میکند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

براي دريافت فايل تقويم به سايت زير برويد

http://www.iranalive.org/Taghvim1389.htm

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط سيد  | 

حتما تا به حال اتفاق افتاده است که بعد از نصب يک نرم افزار به هر دليل سيستم عامل و برنامه هاي کاربردي شما آسيب ديده است حتي ممکن ويروسي شدن سيستم و يا پاک شدن چند فايل سيستمي علت بالا نيامدن ويندوز باشد.

در اين گونه شرايط معمولا گزينه اي جز عوض کردن ويندوز و تمام برنامه هاي آن پيش
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سی ام بهمن ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  | 

  
همان طور که میدانید برای انجام عمل Copy و یا Cut میبایست بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و Copy یا Cut را انتخاب کنید و در نهایت آن را در مکان مورد نظر Paste کنید. حرفه ای ها هم ممکن است برای بالا بردن سرعت عمل از کلیدهای میانبر Ctrl+C و Ctrl+X و Ctrl+V استفاده کنند. اما این راه هم زمان زیادی را صرف میکند. قصد داریم تا ترفندی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید دو قابلیت Copy to و Move to را به راست کلیک موس خود اضافه کنید. با استفاده از این دو قابلیت میتوانید انجام عمل Copy و یا Cut را در زمانی بسیار کم انجام دهید و سرعت عمل خود را بالا ببرید.

بدین منظور:

از منوی Start به Run رفته و در آن عبارت regedit را تایپ کنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود. وارد پوشه HKEY-classes-root / Directory / Shellex شوید. حال بر روی پوشه ContextmenuHandlers راست كلیك كرده وسپس گزینه New و پس از آن گزینه Key را انتخاب كنید و اسم آنرا Copy to بگذارید. در قسمت سمت راست بر روی (Default) دوبار كلیك كرده و در قسمت Value data عبارت:

{C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

را بنویسید. پوشه دیگری مطابق دستورالعمل 4 بسازید ولی این بار نام آنرا Move to بگذارید و مانند قسمت قبل بر روی (Default) دوبار كلیك كرده و در قسمت Value data عبارت:

{C2FBB631-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

را بنویسید. بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوتر این امکان به منوی راست موس شما اضافه میگردد. البته این قابلیت در دسکتاپ عمل نمیکند

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  | 

 

 

روشن شدن كامپيوتر در زمان دلخواه

وارد Bios Setup شوید.( در بیشتر مادربردها باید در هنگام روشن کردن کامپیوتر کلید Delete یا F2 را بطور مکرر فشار دهید.)

گزینه Power Management Setup را انتخاب کنید.
و بعد گزینهPWron/Resume by alarm را از حالت غیرفعال به فعال تغییر دهید.
حالا گزينه date alarm در زير فعال شده و مي توانيد تاريخ خود را ثبت كنيد.
زمان را مي توانيد با گزينهTime alarm  ثبت نماييد .  

با فشردن  كليد F10 ذخیره کنید و کامپیوتر را خاموش کنید

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  | 

در این ترفند ميخوام راهی براي پيدا کردنن IP ایمیل دوستانتون براتون بگم 

( قابل توجه اونایی که فکر ميکنن  چنین کاری غیر ممکنه )


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  | 

توجه : اگر با رجيستری آشنايی کافی نداريد ، در کار با رجيستری تمامی نکات را به درستی انجام دهيد ،

 چون اگر بخشی از رجيستری ويندوز به اشتباه تغيير داده شود و يا دستکاری شود احتمال به وجود آمدن

هر مشکلی در ويندوز و يا حتی نصب مجدد سيستم عامل خواهد بود.

با اين ترفند شما مي توانيد هر يک از درايوهاي موجود در سيستم خود را ناپديد کنيد.

 ابتدا به کمک دستور Regedit که در Start ==> Run تايپ ميکنيد رجيستري خود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  | 


نصب همزمان درايورها و برنامه ها در هنگام نصب ويندوز 

بدین منظور:
پس از عبور از مراحل اولیه و انتخاب درایوها و رستارت سیستم ، دو کلید Shift و F10 را به شکل همزمان وارد نمایید.
خواهید دید که وارد محیط CMD شده و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۸۸ساعت   توسط سيد  |